John McAfee ucieka za granicę – jest oskarżony o niepłacenie podatków

Losy Johna McAfee’ego nadają się na scenariusz filmu, który w skali swojego szaleństwa mógłby zawstydzić twórców skryptu „Wilka z Wall Street”. Mamy nawet tytuł: „McAfee. Od milionera do banity”.

Legenda Wall Street, twórca popularnego programu antywirusowego, entuzjasta kryptowalut oraz były i ponoć obecny kandydat na prezydenta USA – tak, to wszystko nadal o jednej osobie. Teraz należałoby dopisać jeszcze „banita”. McAfee wczoraj ogłosił na Tweeterze, że musiał uciekać z USA, ponieważ amerykańska skarbówka chce go dopaść za… niepłacenie podatków. Mało tego, daniny państwu nie odprowadzała także jego żona i czterech współpracowników z jego sztabu wyborczego. Ponoć wszyscy znajdują się teraz na łodzi milionera.

Zemsta Władców Marionetek?

Pewne są tylko dwie rzeczy – podatki i śmierć! McAfee nie do końca się  z tym zgadza. Uważa, że podatki są nielegalne. Sam czuje się pokrzywdzony, ponieważ “zapłacił już dziesiątki milionów i otrzymał g*wno w usługach.” Trochę jak w Polsce, prawda? Mimo wszystko niepłacenie podatków z powodu niskich usług publicznych nikogo nie usprawiedliwia. John ozdabia więc całą sprawę teorią spiskową. Uważa, że to wszystko przez to, że broni kryptowalut.

Ponoć obserwujemy teraz „zderzenie starej i nowej kultury”. W tle mamy technologię, która może uwolnić  „jednostkę od jarzma waluty kontrolowanej przez rządy”. McAfee stoi oczywiście po stronie nowinek i teraz właśnie za to mu się obrywa. Nie podda się jednak bez walki:

“Prowadzę moją kampanię na emigracji na tej łodzi – nie pozwolę im uwięzić mnie i zamknąć mi ust (…).”
Jego dalszy plan jest szalony. Chce publikować teraz ze swojej łodzi, na której się ukrywa (zapewne gdzieś na Oceanie), codziennie nagrania video i w ten sposób prowadzić swoją kampanię prezydencką.
Wyścigu do Białego Domu z pewnością nie wygra. Zresztą sam otwarcie od początku o tym mówi. Czy zaś wspomoże rozwój kryptowalut w USA? Także raczej nie, ponieważ przy takiej postawie pokazuje raczej ciemną stronę cyfrowych walut i nie zachęca legislatorów do ich wspierania. Z pewnością stanie się jednak w dalszej przyszłości bohaterem magazynów z ciekawostkami historycznymi. Takiego kandydata na głowę państwa USA chyba jeszcze nie miały…
Podziel się wpisem

One thought on “John McAfee ucieka za granicę – jest oskarżony o niepłacenie podatków

  • 23 stycznia 2019 at 10:27
    Permalink

    Autorze artykułu, etatysto. Legislatorzy to się mają trzymać daleko z dala od krypto. I od naszych pieniędzy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.