Jak zabezpieczyć się przed zbyt dużymi stratami?

Przy handlu z dźwignią niekorzystne zmiany kursu mogą spowodować straty przekraczające wysokość zainwestowanego kapitału. Dlatego warto korzystać z mechanizmów które zabezpieczają przed zbyt dużymi stratami:

Kurs Stop Loss

Ustawienie kursu Stop Loss dla pozycji pozwala na automatyczne zamknięcie pozycji w przypadku niekorzystnej zmiany kursu. Jeśli kurs bitcoina spadnie poniżej zadanej wartości (przy pozycji długiej) lub wzrośnie powyżej zadanej wartości (przy pozycji krótkiej), pozycja zostanie automatycznie zamknięta. Pozwala to na ograniczenie strat w przypadku niepożądanej zmiany kursu, ponieważ jeśli kurs zacznie szybko rosnąć lub spadać, mechanizm Stop Loss zamknie pozycję zanim straty staną się zbyt duże.

Należy pamiętać, że ze względu na ograniczoną głębokość  rynku, system giełdy nie daje gwarancji że pozycja zostanie zamknięta dokładnie po kursie Stop Loss – zależy to od liczby i kwoty zleceń kupna i sprzedaży znajdujących się w danej chwili na giełdzie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tym artykule.

Uzupełnienie depozytu zabezpieczającego

Zwiększenie kwoty depozytu zabezpieczającego pozycje pozwala na wykorzystanie większej ilości środków na zabezpieczenie otwartych pozycji. Możesz skorzystać z tego mechanizmu w oczekiwaniu aż trend zmiany kursu odwróci się. Wtedy możliwe będzie ponowne zmniejszenie kwoty depozytu i uwolnienie środków która służyła do zabezpieczenia. Więcej informacji na temat depozytu zabezpieczającego znajduje się w tym artykule.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.