Jak inwestować w kryptowaluty?

Skoro znalazłeś się na tej stronie internetowej zapewne chcesz rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty. Poniżej udzielimy Ci kilku porad w tym temacie.

Nie możesz się już zapewne doczekać, gdy założysz konto na Bitmarket.pl, wpłacisz na swoje indywidualne konto pieniądze, kupisz  pierwsze waluty cyfrowe (albo i części) i zarobisz. W pełni to rozumiemy! Też tak zaczynaliśmy! I tak też swoją przygodę z giełdą (niekoniecznie kryptowalut) rozpoczynały miliony ludzi na świecie.

Weź głęboki oddech i chwilę zaczekaj.

Właśnie! Poczekaj chwilę i nim zaczniesz kupować i sprzedawać kryptowaluty na Bitmarket, chcemy żebyś zaznajomił się z paroma podstawowymi zasadami inwestowania. Podstawą gry na giełdzie jest bowiem wiedza – nie łut szczęścia i nie ogromne pieniądze na start.

Poczytaj o podstawach

W dzisiejszych czasach książki o grze na giełdzie zajmują całe półki w księgarniach czy bibliotekach. Bez problemu znajdziesz też sporo artykułów na ten temat w sieci, a także filmików na YouTube. Zapoznaj się z podstawami gry na giełdzie, by po prostu zrozumieć rządzące nimi mechanizmy i poznać podstawowe pojęcia. Przeczytaj słowniczek pojęć na naszej stronie.

Naucz się czytać wykres i poznaj sposoby analizy kursu

O analizie technicznej napisano już całe masy książek. Nie musisz czytać ich od deski do deski. Zaznajom się choćby z podstawami sposobów analizowania kursu.

Poznaj swoją kryptowalutę

Jeśli chcesz kupić pierwszą kryptowalutę (lub jej ułamkową część) powinieneś najpierw trochę o niej poczytać Ci to lepiej zrozumieć technologię za nią stojącą, a także zaobserwować w jakich okolicznościach jej kurs spadał czy wzrastał. Przykład? Jeśli ktoś znał technologię litecoina i śledził stronę odliczającą moment do kolejnego podziału nagrody za jej kopanie, mógł sporo zarobić. Z prostego powodu. Wiedział, że przy tej okazji kurs najprawdopodobniej (bo na giełdzie nic nigdy nie jest pewne) wzrośnie. Wystarczyło trochę wcześniej przed podziałem wzbogacić swój portfel o odpowiednią liczbę litecoinów, by potem cieszyć się stosunkowo prostym zyskiem.

Śledź newsy…

Portali zajmujących się kryptowalutami jest cała masa. Każdy z nich posiada dział „news”, w ramach którego publikowane są najnowsze wiadomości z rynku. Dlaczego ich śledzenie jest takie ważne? Zgadłeś! Ponieważ wpływają na kurs! Uznaje się, że news z 1 kwietnia 2017 r. o uznaniu bitcoina za środek płatniczy w Japonii na dobre rozpoczął ostatnią bańkę na kryptowalutach.

…i fora internetowe

Bitcoin wytworzył wokół siebie wspaniałą społeczność, która lubi dzielić się swoimi przemyśleniami, newsami czy analizami kursu na forach internetowych czy grupach zakładanych w mediach społecznościowych. Śledź te kanały komunikacji. Pomoże Ci to nie tylko być na bieżąco z newsami, ale też obserwować nastroje na rynku, co także ma niemałe znaczenie przy inwestowaniu. Słynny wykres-schemat bańki spekulacyjnej nie wziął się znikąd. Naprawdę określonym miejscom na wykresie nierzadko towarzyszą określone emocje wśród społeczności inwestorów (niestety zwłaszcza tych jeszcze mniej doświadczonych).

? Pomoże

I uważaj na fakenewsy!

Niestety na rynkach nie brak osób chcących wywoływać panikę tzw. fakenewsami. Przedostanie się do zbiorowej świadomości inwestorów informacji np. o domniemam zakazie korzystania z kryptowalut w Chinach może wywołać falę chwilowych wyprzedaży. Nim więc po przeczytaniu tak szokujących informacji postanowisz sprzedaż swoje monety, najpierw dokładnie sprawdź źródło tych doniesień – czy jest ono w ogóle wiarygodne.

I najważniejsze – inwestuj tylko za tyle, ile możesz stracić!

Z tym zdaniem spotkasz się chyba w każdym poradniku inwestowania. I choć jest ono powtarzane jak mantra przez tych bardzo doświadczonych inwestorów, ich młodsi koledzy z reguły nie słuchają i już na starcie inwestują swoje oszczędności życia. Zdecydowanie nie postępuj w ten sposób! Kupuj kryptowaluty tylko za takie kwoty, których utrata nie spowoduje negatywnych konsekwencji zarówno w Twoim życiu prywatnym czy zawodowym. Z czasem, gdy Twoje doświadczenie wzrośnie, możesz rozważać inwestowanie większych pieniędzy. Nie rób tego jednak na samym początku swojej przygody z giełdą!

 

 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.