Inwestorzy instytucjonalni coraz mocniej wchodzą w bitcoina?

Inwestorzy instytucjonalni coraz mocniej wchodzą w bitcoina (BTC). Tak przynajmniej wynika z raportu Diar opublikowanego 8 kwietnia. 

Dane Diar ujawniają, że z miesiąca na miesiąc odsetek instytucjonalnych produktów powiązanych z BTC stanowi coraz większy procent całkowitego wolumenu tego rynku. W styczniu było to 15%, w lutym 17%, w marcu 18% i obecnie – 19%. Dane Diar koncentrują się w szczególności na trzech produktach instytucjonalnych – kontraktach terminowych Bitcoin Chicago Mercantile Exchange (CME), kontraktach terminowych Bitcoin Chicago Board Options Exchange (CBOE) i Bitcoin Investment Trust (GBTC) Grayscale.

Co z tym wolumenem?

Te dane mogą cieszyć, ale warto zauważyć, że rosnąca popularność produktów instytucjonalnych wyrażona w procentach wynika z ogólnego spadku wolumenów handlu bitcoinami na zwykłych giełdach.

Do tego w kontekście swoich ustaleń Diar przytacza niedawną analizę przeprowadzoną przez Bitwise Asset Management, z której dowiadujemy się, że ponoć aż 95 procent wolumenu na nieuregulowanych giełdach wydaje się być fałszywe.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.