Giełdy kryptowalut zyskują na popularności

Giełdy kryptowalut zyskują na popularności. Binance trafiło wręcz na listę 1 000 najpopularniejszych witryn na świecie.

Statystyki Alexa.com jasno pokazują ponowne odrodzenie się rynku kryptowalut. Po długiej bessie inwestorzy wracają na giełdy, ale też ponownie szukają  w sieci informacji nt. bitcoina.

Rankingi

W tym tygodniu Binance znalazło się na 913. pozycji w światowym rankingu portali internetowych. To najlepszy wynik giełdy w jej historii. Prawdopodobnie to też efekt mini-hossy na BTC.

Tuż za Biance znalazły się też inne główne platformy handlowe, takie jak Coinbase, która zajęła 1 258. miejsce na świecie, oraz Bittrex (3 128. pozycja).

Co ciekawe, jak widać, nawet tak kontrowersyjny Bitfinex, posądzany przecież o defraudację ponad 850 milionów dolarów, zwiększył swoją popularność w oczach internautów.

Jeszcze bardziej zaskakująco robi się, gdy spojrzymy na temat szerzej. Bitcoin ostatnio pod względem popularności w internecie przebił Beyonce i prezydenta USA Donalda Trumpa.

Statystyki wskazują też, że kryptowaluty kupuje też coraz więcej Azjatów.

„Korea Południowa całkowicie dominuje na tym rynku”

– powiedział mediom analityk eToro, Mati Greenspan, komentując nowe dane.

Rozwój rynku

Popularność kryptowalut w Azji przekłada się też na zainteresowanie inwestorów. Bithumb niedawno otrzymał 200 milionów dolarów dofinansowania z japońskiego funduszu blockchain.

Z kolei koreańska platforma Upbit zainwestuje do 2020 roku około 100 milionów dolarów w startupy z rynku blockchain.

Jednak pod względem entuzjazmu dla przyszłości sektora giełdowego w tym tygodniu prym wiodła amerykańska platforma Kraken. Rozpoczynając w weekend program finansowania kapitałowego w wysokości 10 milionów dolarów, giełda z San Francisco zebrała prawie dwie trzecie swojego celu w niecałe 48 godzin.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.