Gdzie są zlokalizowane węzły BTC? Podsumowanie tygodnia 25.02-03.03.2019 r.

Kursy kryptowalut nadal spadają. W sferze fundamentów dzieje się jednak wiele ciekawych rzeczy. Zapraszamy do naszego podsumowania tygodnia.

Blockchain vs. autorytaryzm

Członkowie Asia Pacific Conservative Union(APCU) startują z projektem Liberty Ecosystem. Chcą za pomocą sieci bloków (a konkretnie platformy zbudowanej na bazie tej technologii) stworzyć “zdecentralizowaną federację lokalnych organizacji (…) dążących do zwalczania wzrostu autorytaryzmu w regionie Azji i Pacyfiku oraz na całym świecie”.

Projekt ma być napędzany tokenem – Liberty Token – który ma pomóc organizacjom w zdobywaniu finansowania na ich cele.

Nowe prognozy ceny BTC

Tydzień bez nowych prognoz kursowych jest tygodniem straconym! Najpierw trochę optymizmu. Peter Brandt to trader z ponad 40-letnim doświadczeniem w handlu surowcami. Jego zdaniem BTC będzie kosztowało 67 193 USD. Skąd ta dokładność? Według niego, jeden bitcoin będzie warty tyle, jeśli wartość wszystkich bitcoinów (po wydobyciu 21 milionów e-monet) przyjmie równowartość 33 tysięcy ton złota posiadanego przez banki centralne na świecie. Wyliczenie może mieć jednak sens wtedy, gdy banki centralne masowo uznałyby kryptowalutę za alternatywę do kruszcu.

A teraz trochę sceptycyzmu. Znany w środowisku krypto-traderów Willy Woo uważa, że bessa jeszcze się nie skończyła i dalsze spadki są przed nami. Też tak uważacie?

Gdzie są zlokalizowane węzły BTC?

Według danych z Data Light jakiś 74% wszystkich węzłów sieci BTC znajduje się tylko w 10 krajach. Liderem rankingu są Stany Zjednoczone. Dokładne dane wyglądają tak:

  • USA – 2625;
  • Niemcy – 2016;
  • Francja – 698.

Poza podium znalazły się: Holandia, Kanada i Chiny. Litwa, Ukraina i Brazylia mają ponad 85 węzłów, co plasuje je jednak w pierwszej dwudziestce na świecie.

Alex Jones miał pompować cenę BTC na polecenie Sorosa?

Na koniec coś z teorii spiskowych. Alex Jones to w świecie globalnych spisków postać znana tak samo jak David Icke. W minionym tygodniu powiedział coś, co musiało zszokować jego fanów.

Powiedziano mi to osiem lat temu – przyszło do mnie dwóch ludzi, dwóch bardzo dobrze znanych i bogatych ludzi. Oznajmili: George Soros cię lubi. On chce z tobą pracować, ale jako założyciel Infowars musisz przestać go atakować… a przy okazji chcemy, żebyś pompował Bitcoina.

Jones nie lubi jednak Sorosa, więc odmówił. I tak jesteśmy jedną bańkę więcej w plecy…

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.