Fundusze emerytalne inwestują w spółki blockchain

To informacja, która nasz swojski ZUS wprawiłaby w osłupienie. Fundusze emerytalne ze Stanów Zjednoczonych inwestują w fundusz venture capital Morgan Creek Digital, który z kolei bazuje na spółkach z branży blockchain. To historyczny krok, bowiem fundusze emerytalne po raz pierwszy wchodzą na rynek kryptowalut.

Założycielem funduszu Morgan Creek Digital jest Anthony Pompliano, przedsiębiorca i zwolennik kryptowalut. To z jego oświadczenia dowiadujemy się, że dwa plany emerytalne z hrabstwa Fairfax w stanie Wirginia zainwestowały 40 mln dolarów w blockchainowy fundusz venture capital.

KryptoEmerytura

To ciekawy, ale i odważny pomysł. Inwestorzy instytucjonalni widzą w kryptowalutach potencjał do zarobku, choć zapewne także duże ryzyko.

Zgodnie z oświadczeniem Pompliano, fundusz Fairfax County Retirement Systems zarządza dziś trzema odrębnymi programami świadczeń emerytalnych, z których dwa zainwestowały w Morgan Creek Digital. Fundusz Pompliano zainwestuje z kolei uzyskane pieniądze w akcje spółek z branży blockchain i – choć będzie to mała kwota – stricte w kryptowaluty.

Katherine Molnar, dyrektor inwestycyjny jednego z funduszy emerytalnych, twierdzi, że technologia daje “nową szansę” oferującą “atrakcyjny, asymetryczny profil zwrotu”.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.