Ethereum spada! I co z tego?

Współzałożyciel Ethereum i prezes ConsenSys Inc., Joseph Lubin, powiedział w wywiadzie dla Bloomberga, że ​​nie uważa spadku ceny kryptowaluty ETH jako ograniczenia dla dalszego jej rozwoju.

W czasie niedawnej dyskusji na temat stanu rynku kryptowaluty, Lubin powiedział, że wzrost wartości ETH w ubiegłym roku był tylko kolejną bańką. Tego typu wzrosty nie robią chyba na nim wrażenia, choć sam przyznaje, że każda kolejna bańka jest bardziej spektakularna.

Pryszcze na… wykresie

Lubin zauważa, że przy bliższej analizie wykresów widać, że szczyty poprzednich baniek wyglądają jak „pryszcze”. Korzystnym zjawiskiem tego typu wzrostów jest jednak swoisty wybuch aktywności społeczności.

Czy bańki mają zaś wpływ na cały ekosystem walut cyfrowych? Współtwórca ETH uważa, że „istnieje silna korelacja między wzrostem cen a wzrostem podstawowej infrastruktury w ekosystemie i wzrostem [stopnia] rozwoju  ekosystemu”. Cała społeczność skupiona wokół drugiej pod względem wielkości kryptowaluty może być dziś – ponownie zdaniem Lubina – dwa razy większa niż „osiem czy dziesięć miesięcy temu.”

Bańka nie niespodziewana

Czy cena ma wpływ na sam rozwój projektu? Lubin nie przykłada do niej aż tak dużej wagi. Mówi, że ETH nadal jest na „dobrej drodze” i całe zjawisko bańki „nie jest tak niespodziewane”.

Ethereum (ETH) spadło ostatnio do poziomu 288 USD. Ostatnim razem, gdy cena tego coina znalazła się poniżej 300 USD, był początek listopada 2017 r. Spadki ETH wpisują się jednak w ogólny trend spadkowy na rynku kryptowalut.

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.