Eksperci: obecny skok kursu jest preludium nowej bańki

Eksperci Galaxy Digital twierdzą, że obecny skok kursu jest preludium nowej bańki. Analitycy firmy przedstawili swoją wizję w notatce dla klientów opublikowanej 20 grudnia.

Bitcoin (BTC) przekroczył próg 4 000 USD, co szybko wzbudziło entuzjazm rynku i analityków, którzy powinni jednak zachować chłodniejszą postawę. Mimo tego ostatniego, giełdowy byk i założyciel Galaxy Digital Mike Novogratz przekazał teraz swoim klientom, że rynki kryptowalutowe mogą w najbliższym czasie dynamicznie rosnąć.

Wstęp do bańki?

W notatce firmy zatytułowanej „Dlaczego ten rajd może trwać dłużej, niż myślisz”, eksperci Galaxy Digital stwierdzają, że to, co teraz widzimy na wykresach, to wstęp do nowej hossy. Czytamy dokładnie:

„Krótkie wzrosty są dokładnie tym, co dzieje się przed prawdziwym rajdem.”

W notce wspomniano o dwóch ważnych wydarzeniach dla branży kryptowalut. Oba są związane z wejściem na rynek inwestorów instytucjonalnych.

Amerykańska firma inwestycyjna Fidelity ogłosiła wprowadzenie usługi handlowej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych. Platforma aktywów cyfrowych Bakkt, założona przez giełdę Intercontinental Exchange (ICE), potwierdziła niedawno swoje podobne plany związane z kryptowalutami.

Czy warto wierzyć bykom?

Założyciel Galaxy Digital Mike Novogratz ostatnio wyraził optymizm co do przyszłych losów kursu na wykresie Bitcoina. Mówi, że nie spodziewa się, by cena dalej spadała. Z drugiej strony jego bycze prognozy nie sprawdzały się przez cały mijający rok, co znacznie podkopało jego autorytet w oczach inwestorów, którzy interesują się rynkiem cyfrowych walut.

Wizerunek Novogratza nie poprawiają ostatnie doniesienia medialne, zgodnie z którymi jego Galaxy Digital straciło aż 136 milionów dolarów w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku. Jest to oczywiście wynikiem znacznych spadków na giełdach kryptowalut. Przez cały rok Bitcoin potaniał o ponad 80 procent, spadając z rekordowego poziomu 20 000 USD z grudnia 2017 roku do 3 000 USD.

Czy więc tym razem eksperci z firmy Novogratza mają rację i już wkrótce czeka nas nowa bańka? Wydaje się to wątpliwe, biorąc pod uwagę schematy poprzednich cykli. Rok 2019 powinien stać raczej pod znakiem stabilnych, powolnych wzrostów lub trendu bocznego. Z drugiej strony główna kryptowaluta już niejednokrotnie zaskakiwała inwestorów…

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.