eBay nie zacznie akceptować kryptowalut – firma dementuje plotki

W ostatnich dniach pojawiły się plotki o tym, że eBay ma zacząć akceptować kryptowaluty na swojej platformie. Firma dziś zdecydowanie je dementuje.

Spekulacje pojawiły się, gdy gigant handlu elektronicznego zaprezentował swoje nowe materiały reklamowe na konferencji Consensus w Nowym Jorku. Na jednym z billboardów można było przeczytać:

„Waluta wirtualna. To dzieje się w serwisie eBay.”

Media sugerowały nawet, że ostatni wzrost cen kryptowalut, który ma miejsce w tym tygodniu, wiązał się z owymi pogłoskami. Biorąc pod uwagę fakt, że serwis aukcyjny eBay jest „największym rynkiem na świecie”, taki krok byłby kamieniem milowym w dążeniu branży blockchain do wejście do mainstreamu.

Kryptowaluty nie dla eBay

Wszelkie nadzieje rozwiał jednak rzecznik prasowy firmy:

„Kryptowaluta nie jest akceptowana jako forma płatności na platformie eBay ani nie jest częścią naszej strategii dot. płatności”.

O co więc chodzi z ową „wirtualną walutą” z ulotek eBay? Tego nie wiemy…

Wyjaśnienie sprawy eBay nie jest jedyną plotką, która została zdyskredytowana w ostatnich dniach. Ponoć TD Ameritrade, który posiada aktywa o wartości około 1,3 biliona dolarów, planowało wprowadzenie handlu opartego na bitcoinie i litecoinie jako usługę w swoim domu maklerskim. Także ta pogłoska została już zdementowana.

Pomimo tego inne duże marki potwierdziły w tym tygodniu, że pozwolą klientom wydawać kryptowaluty w swoich sklepach. Mowa o np. Whole Foods Market, Barnes & Noble i Bed Bath & Beyond.

Dlaczego rośnie?

Prawdopodobnie to nie plotka związana z eBay napędziła wzrosty na BTC i innych altcoinach. Możliwe, że inwestorzy uciekają w kryptowaluty w obawie przed wojną handlową pomiędzy Chinami a USA.

Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że do nowego podziału nagrody na BTC pozostał tylko rok. Z reguły w takich momentach zaczynała się pierwsza faza bańki na kryptowalucie. Możliwe więc, że jesteśmy właśnie w takim etapie…

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.