Dzienny wolumen na bitcoinie najwyższy od roku. Czy to początek zmiany trendu?

Dzienny wolumen na głównej kryptowalucie osiągnął najwyższy poziom od ponad roku. Czy to początek zmiany trendu i zarazem ewolucji rynku?

Skąd ta zmiana – na lepsze – wolumenu? Czy oznacza to, że rynek uznał już, że „taniej nie będzie” i trzeba kupować bitcoiny już teraz, bo pociąg może i jeszcze nie odjeżdża, ale rozgrzewa silniki do startu? Jameson Lopp, dyrektor ds. technologii w Casa – spółce, która zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa dla kluczy personalnych – dostrzega jednak coś innego. Jego zdaniem „system poprawia się oraz rośnie”:

„W blockchainie Bitcoina wprowadzono wiele ulepszeń w ciągu ostatnich kilku lat. Aktualizacja węzłów przynosi efekty. Ponadto pojawiło się nowa, wydajna sieć koparek górniczych.”

Sam podkreśla też, że  „ulepszone algorytmy szacowania opłat, przyjęcie segregacji (SegWit) i grupowanie transakcji doprowadziły do ​​bardziej efektywnego wykorzystania przestrzeni blockchainowej i mniejszej rywalizacji o ten rzadki zasób.”

Czyli SegWit i wzmocnienie fundamentów technologicznych? Warto przypomnieć, że w 2018 roku udział transakcji, które wykorzystują SegWit wzrósł z 10 do 40%. W 2018 roku wzrosła też ogólna dominacja bitcoina na rynku kryptowalut. Dlaczego? Lopp sugeruje, że wokół najstarszej kryptowaluty powstała lojalna społeczność:

„Liczba wykorzystanych węzłów nie spadła znacząco w porównaniu do ceny – moim zdaniem osoby zarządzające tymi węzłami są lojalni wobec Bitcoina i wykorzystania go do celów ekonomicznych, dlatego mało prawdopodobne jest ich odejście ze względu na zmienność kursu”.

Kupować?

Wczoraj pisaliśmy o prognozach firmy Fundstrat, która znana przez pryzmat Toma Lee, dotychczas była kojarzona z byczymy prognozamiTeraz jeden z jej strategów, Robert Sluymer, przewiduje, że ​​ceny bitcoinów (BTC) i altcoinów mogą jeszcze potanieć:

“Struktura cen dla większości walut kryptograficznych pozostaje słaba i wydaje się podatna na załamanie i spadki na niższe poziomy.”

Pytanie więc brzmi: skoro wolumen rośnie, zaś na rynku nawet w środowisku „byczych” analityków pojawiają się sugestie, że będzie gorzej, czy nie jest to więc to dobry moment na kupno bitcoinów na długi okres? Jakie jest wasze zdanie? Czy myślicie, że można już bezpiecznie kupować kryptowaluty z myślą o realizacji zysków za parę miesięcy?

Podziel się wpisem

One thought on “Dzienny wolumen na bitcoinie najwyższy od roku. Czy to początek zmiany trendu?

  • 8 lutego 2019 at 11:57
    Permalink

    wy i te wasze porady i śmieszne analizy techniczne.. zostańcie lepiej przy tworzeniu giełdy

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.