DonAlt: do hossy jeszcze daleka droga

Znany na rynku kryptowalut trader ukrywający się pod pseudonimem DonAlt twierdzi, że byśmy cieszyli się hossą musimy pokonać jeszcze parę przeszkód na wykresie.

W ciągu ostatnich siedmiu dni wycena rynku kryptograficznego wzrosła z 131 miliardów do 137 miliardów dolarów. Cena bitcoina przekroczyła też psychologiczną barierę 4 000 dolarów. Niewielkie zmiany ceny głównej e-waluty – i to pomimo znacznego wzrostu cen altcoinów – sugerują, że na rynku kryptowalut pieniądze przemieszczają się na nowe obszary, ale nadal nie napływają nowe środki. 
Rozmawiając z CCN, analityk znany jako DonAlt powiedział, że teraz na rynku widać optymizm, który jest jednak wywołany głównie przez skok ceny ethereum.
Cena bitcoina była stosunkowo stabilna przez trzy miesiące, teraz trochę wzrosła, ale dopóki bitcoin nie przekroczy poziomu 4 600 USD, a następnie nie osiągnie pułapów 5 000 USD i 6 000 USD, trader powiedział, że trudno będzie ogłosić koniec bessy. W ostatnich tygodniach ceny wielu aktywów kryptograficznych i tokenów (takich jak np. litecoin) znacznie wzrosły zarówno w stosunku do bitcoina, jak i dolara amerykańskiego. Mimo to cena samego bitcoina pozostawała w wąskim przedziale od 3 800 do 4 000 USD, nie mogąc przebić poziomu oporu 4 000 USD przez miesiące. Teraz się to udało, ale do 4 600 USD jeszcze daleka droga (biorąc pod uwagę ostatnie ślimacze ruchy).
Wspominany wcześniej analityk wyjaśnił, że bitcoin musi przełamać poziom 4600 dolarów do potwierdzenia końca piętnastomiesięcznego rynku niedźwiedzia. Martwi go jednak wolumen. Powiedział:
„Wolumen nie przekonuje mnie, że niedobór koniunktury się skończył (…). Ciekawe, że mieliśmy tak wiele pomp altcoinów, podczas gdy ogólny limit rynku nie zmienił się. To sprawia, że ​​myślę, że jest bardzo mało nowych pieniędzy.”
Jednak pomimo stabilności bitcoina analityk powiedział, że dwukrotny wzrost ceny ethereum z 80 do 160 USD spowodował powstanie nowego optymizmu na rynku, co doprowadziło inwestorów do większej pewności na alternatywnym rynku kryptowalut.
Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.