Dlaczego Bitcoin spada?

Powyższe pytanie zadaje sobie chyba każdy krypto-inwestor. Postaramy się więc na nie odpowiedzieć.

Krajobraz po bańce

Tak, obecne spadki nadal są pokłosiem mocnych wzrostów z 2017 r. Pamiętajmy, że w minionym roku bitcoin nie tylko przebił poprzednie ATH (1200$), ale ustanowił nowe i to na wysokim poziomie (ponad 20 000$). Schemat ten powtórzył się w historii najstarszej kryptowaluty już czwarty raz. Teraz przewartościowany – jak widać zdaniem sporej części rynku – kurs szuka równowagi i realnej wartości BTC. Takie samo zjawisko obserwowaliśmy w 2014 r. po bańce z 2013 r.

Bitcoin – kiedy kupić?

Willy Woo, analityk specjalizujący się w rynku kryptowalut, już wcześniej prognozował kolejną falę spadków, które mogą sprowadzić kurs bitcoina nawet do poziomu 5000 USD. Co potem? Realny wydaje się – zdaniem analityka –wzrost taki, jaki inwestorzy obserwowali na  złocie w 2008 r., w czasie krachu na Wall Street. Czy tak się stanie? Pamiętajcie, że NIE UDZIELAMY WAM PORAD INWESTYCYJNYCH. To zdanie jednego ze znanych analityków. Może być jednak inaczej…

Bitcoin upadnie?

Czy jednak istnieje zagrożenie, że to już koniec BTC? Firma Renaissance Macro Research uważa, że dalsze spadki mogą spowodować “nieodwracalne szkody” i “trwale osłabić” główną kryptowalutę. Czy więc koniec BTC jest realny i bliski?

Zauważmy, że fundamenty rynku są dość mocne. Rośnie liczba bitomatów oraz osób, które interesują się tematem kryptowalut. Także prywatne firmy i rządy, chcą wdrażać technologię Blockchain, na której BTC jest oparty. Całkowity upadek króla walut cyfrowych może więc wydawać się mało prawdopodobny. Jeff daGraaf, szef działu technicznego Renaissance, zaleca jednak obecnie inwestorom zajmowanie tylko pozycji krótkich.

Mimo spadków kursu udział BTC w całym rynku wzrósł. Wynosi już ponad 50%, co jest najlepszym wynikiem od  19 grudnia 2017 roku. Nadal więc obowiązuje zasada, że altcoiny są mocno powiązane z bitcoinem. Gdy rośnie, potrafią rosnąć nawet mocniej, niż główna waluta, teraz gdy spada, spadają też w większym stopniu.

Schemat bańki

Tak jak wspomnieliśmy, jesteśmy najprawdopodobniej blisko końca czwartej bańki na BTC. Jest szansa, że schemat, który obserwowaliśmy od lat powtórzy się i waluty cyfrowe wrócą za jakiś czas do łask inwestorów zaliczając kolejne spektakularne wzrosty. Jak będzie? Czy zbliżamy się (jesteśmy?) w najlepszym momencie do kupna BTC i altcoinów? Dowiemy się po fakcie.

Na koniec przypominamy Wam klasyczny schemat bańki. W którym miejscu Waszym zdaniem jesteśmy?

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

Foto: Pixabay.com

 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.