Czy wy też chcecie w prezencie kryptowaluty?

Większość respondentów ankiety przeprowadzonej na twitterowym profilu Banku Anglii przyznała, że ​​chciałaby otrzymać w prezencie… kryptowaluty!

W ankiecie Banku Anglii respondenci byli proszeni o wybranie preferowanego sposobu otrzymywania pieniędzy w ramach prezentu świątecznego. Do wyboru mieli: gotówkę, przelew bankowy, bon podarunkowy i cyfrową walutę. W momencie pisania tego tekstu w badaniu wzięło udział ponad 9 000 osób, zaś 70 procent z nich wybrało opcję „e-waluta”.

Gotówka znalazła się na drugim miejscu z wynikiem 2o procent. Jeśli wierzyć ankiecie przelewy bankowe i bony podarunkowe są zaś obecnie najmniej pociągającymi formami otrzymywania prezentów w postaci pieniędzy.

Chcesz BTC czy złoto?

W ubiegłym miesiącu podobną ankietę przeprowadził były kongresman z USA, Ron Paul, który zapytał użytkowników Twittera, w jakiej formie chcieliby oni otrzymać 10 000 USD. W pytaniu-eksperymencie Paula był jeden haczyk. Założenie było bowiem takie, że hipotetyczny podarunek musiałby pozostać w formie, w jakiej został przyjęty, na dziesięć lat. Wyniki wykazały, że aż 50 procent respondentów chciałoby otrzymać bitcoiny (BTC). Złoto wybrało 37 procent.

W listopadzie Mati Greenspan, starszy analityk na brytyjskiej platformie transakcyjnej eToro, przeprowadził własną ankietę na Twitterze z pytaniem „Jaka jest twoja ulubiony kryptowaluta?”. Wyniki pokazały, że 46 procent spośród 28 189 respondentów wybrało Ripple (XRP), natomiast Bitcoin ( BTC) i Ethereum (ETH) zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce, z wynikami odpowiednio 31 i 9 procent.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.