Czy to jest przyczyną spadków bitcoina?

Czy wojna między dwiema przeciwnymi grupami Bitcoin Cash, tuż przed zbliżającym się forkiem, jest przyczyną mocnych spadków ceny bitcoina?

Rozgrywający się konflikt w tej chwili został już przeniesiony na wyższy poziom: obie jego strony – Bitcoin ABC i Bitcoin SV – zagroziły sobie nawzajem, że sprzedadzą część swoich BTC. Na plansze wtaczane są więc ciężkie działa!

Apokalipsa wg. Św. Wrighta

„Do wszystkich górników BTC… Jeśli przełączycie się na kopanie BCH, być może będziemy musieli sfinansować to za pomocą BTC; jeśli to zrobimy, sprzedamy [BTC] za USD i, cóż… uważamy, że na rynku BTC nie ma na  to miejsca… Pomyśl o tym. Sprzedamy dużo!” – napisał na Twitterze Craig Wright około godziny 18 (CET). Około godziny przed tweetem rozpoczął się poważny spadek wartości Bitcoina.

„Oh. Także @JihanWu i @rogerkver sprzedają… będą musieli również sprzedać BTC, aby zapłacić za wynajęty hash. Jeśli to długa wojna… spodziewaj się na BTC cen z 2014 roku… pomyśl, co to oznacza… Miłego dnia” – dodał Wright.

Jest też inny post z niezweryfikowanego źródła, które twierdzi, że grozi mu Jihan Wu. Oto przetłumaczona wersja:

„Nie mam zamiaru rozpoczynać wojny z CSW [Craig S. Wright], ponieważ jeśli to zrobię (przenosząc moc hashowania z wydobycia BTC na wydobycie BCH), cena BTC spadnie poniżej rocznego wsparcia; może nawet osiągnąć 5000 USD. Ale ponieważ CSW jest nieubłagany, jestem zaangażowany w walkę aż do śmierci.”

Nie bierzemy jeńców!

Craig Wright, osoba, którą niektórzy uważali nawet za Satoshi’ego Nakamoto, był jednym z pierwszych, którzy przeciwstawili się rozwiązaniu Bitcoin ABC i zaproponował własną wersję forku czyli”Satoshi Vision” (Bitcoin SV). Bitcoin SV jest próbą powrotu do początków Bitcoina, z wyjątkiem aktualizacji rozmiaru bloku 128 Mb.

Obie strony zagrażają sobie nawzajem (i przy okazji, bagatela, całej społeczności kryptowalut), ponieważ albo przekierowując moc hashową z BTC do BCH, albo sprzedadzą swoje rezerwy bitcoinowe i tym samym będą generować spadki.

Obecnie, według Coin Dance, grupa Bitcoin SV wydaje się wygrywać. Szacuje się, że 69-75% górników popiera upgrade, podczas gdy zwolennicy Bitcoin ABC szacowani są na tylko 13 – 25%.

Czekamy więc na rezultat tej walki. Należy pamiętać, że w czasie wojny rzadko kto jest w 100% wygrany.

Podziel się wpisem

3 thoughts on “Czy to jest przyczyną spadków bitcoina?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.