Czy Satoshi jest szefem mafii? Podsumowanie tygodnia 13.05 – 19.05.2019 r.

Jak wasze inwestycje na giełdzie? Po korekcie wracamy do wzrostów. My tymczasem – jak do tydzień – przyjrzymy się ciekawszym newsom z naszego rynku.

Blockchain na polskiej uczelni?

Billon Solutions sp. z o.o. podpisała porozumienie o współpracy z Centrum Badań nad Prawnymi Aspektami Technologii Blockchain, jednostką działającą przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Oba podmioty mają teraz prowadzić wspólne działania w temacie sieci bloków.

– Współpraca z najlepszym uniwersytetem w Polsce to kolejny krok prowadzący w kierunku powszechnego zastosowania przełomowej technologii rozproszonego rejestru. Wspólnie z ekspertami z Uniwersytetu Warszawskiego będziemy badać potencjał wdrożenia tej technologii na wyższych uczelniach. Jestem przekonany, że środowisko akademickie skorzysta z takich jej funkcjonalności, jak gwarancja niezmienności zapisu dokumentów, czy natychmiastowy transfer środków pieniężnych

– powiedział Robert Kałuża, dyrektor operacyjny grupy Billon.

Czy Satoshi jest byłym szefem mafii?

Postać Satoshiego Nakamoto nadal wzbudza kontrowersje. Strona GotSatoshi.com, która ponoć miała ujawnić tożsamość twórcy BTC, okazała się reklamą nowego portalu z newsami.

Teraz okazuje się, że istnieje możliwość, że Nakamoto od paru lat przebywa w więzieniu. Według tej teorii jest nim bowiem Paul Le Roux, były szef mafii narkotykowej i genialny informatyk. Jest to jednak tylko teoria z forum internetowego. Dowodami miałoby być to, że Le Roux też interesował się kryptografią i używał przez pewien czas fałszywego nazwisko Solotshi, co brzmi podobnie do Satoshi.

Blockchain tematem kampanii prezydenckiej w USA

Kandydat na prezydenta USA Andrew Yang przyznał, że jego zdaniem blockchain w przyszłości powinien być ważną częścią gospodarki tego kraju. Powiedział dokładnie:

„Wierzę, że jest potrzeba, by blockchain stał się ważną częścią naszej przyszłości. Jeśli zamieszkam w Białym Domu, ojej, będziemy się dobrze bawić w kwestii społeczności kryptowalut.”

Swoje stanowisko ogłosił w czasie konferencji Consensus w Nowym Jorku. Już wcześniej nawoływał do unifikacji przepisów dot. kryptowalut na terenie całych USA.

Bitcoin dojrzewa

Z kolei eksperci internetowej platformy analitycznej Indexica stwierdzili, że bitcoin dojrzewa jako aktywo. Zauważono, że o kryptowalucie ponownie robi się głośno. Na rynku widać jednak większą dojrzałość inwestorów, którzy dziś nie reagują już tak panicznie np. na upadki giełd, jak miało to miejsce parę lat temu. Ludzie inaczej myślą też o bitcoinie. Raport Indexica stwierdza też, że ​​więcej ekspertów finansowych i naukowców traktuje bitcoina jako poważne aktywo.

Jeśli sam myślisz o inwestycji w BTC, kliknij tutaj.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.