Czy litecoin stanie globalną walutą?

Wczoraj pisaliśmy o Ripple, dziś zajmiemy się inną kryptowalutą również dostępną na Bitmarket.pl. Czy litecoin stanie globalną walutą? Taki cel ma jego twórca Charles Lee, do czego przyznał się w wywiadzie dla TenX. Stwierdził również, że może to wymagać od niego wycofania się trochę w cień lub nawet odejścia z projektu.

W wywiadzie Lee zasugerował, że Litecoin i Bitcoin „działają blisko siebie”, twierdząc, że monety wzajemnie się uzupełniają i są wykorzystywane do różnych celów. Kreator litecoina tłumaczy także, dlaczego jego osoba stoi na drodze do większej decentralizacji kryptowaluty:

„Litecoin jest bardziej scentralizowany, to ja stoję na czele projektu, poza tym ma bardziej scentralizowany zespół programistów i scentralizowaną fundację. Mogę ciągnąć wszystko bardziej w kierunku mojej autorskiej wizji, a ludzie będą iść za mną, ponieważ to ja stworzyłem litecoina.”

Jednocześnie to nowe oświadczenie Lee stoi w sprzeczności z tym, co mówił pół roku temu, gdy obiecał, że nie odejdzie z projektu po tym, gdy sprzedał swoje wszystkie monety ltc: „Nie martw się. Nie opuszczam Litecoina. Nadal będę cały czas pracować nad moją kryptowalutą.”

Później Lee powtórzył swoje oświadczenie w rozmowie z Cointelegraph 2 lutego, twierdząc, że sprzedał wszystkie litecoiny z powodu „konfliktu interesów”, a nie dlatego, że „nie wierzy w projekt”.

Założyciel LTC przypomniał także o swojej wspomnianej już tu decyzji o sprzedaży wszystkich coinów, jakie posiadał:

„Myślę, że na dłuższą metę to było właściwe podejście. W krótkim okresie, gdy cena spadła poniżej ATH, mogło się wydawać, że nie była to właściwa decyzja, ale myślę, że patrząc w przód do pięciu lat, kiedy ceny wrócą do tego poziomu, wtedy będzie wiadomo, że był to właściwy ruch.”

A wy jak widzicie przyszłość Litecoina?

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.