Czy bitcoin nie jest przyszłością kryptowalut? Podsumowanie tygodnia 22.04 – 28.04.2019 r.

Podejrzewamy, że dziś większość z was żyje bardziej nowym odcinkiem „Gry o tron”, niż kursem bitcoina. Dla tych, którzy nie mają jednak czasu codziennie śledzić newsów, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie minionego tygodnia.

Bitcoin nie jest przyszłością kryptowalut?

Derek Sorensen, matematyk z dyplomem Uniwersytetu w Oksfordzie, postanowił podnieść ciśnienie bardziej konserwatywnym zwolennikom kryptowalut. Uważa, że BTC nie jest w stanie osiągnąć pełnego, globalnego sukcesu.

-Zdecydowanie najbardziej rażącą przeszkodą jest jednak przepustowość. Musimy być w stanie obsłużyć wiele, wiele więcej transakcji na sekundę niż jest w stanie obsłużyć jakikolwiek obecny blockchain. Przy 13 transakcjach na sekundę, Bitcoin może obsłużyć nieco ponad milion transakcji dziennie. Dla niszowych, małych gospodarek może to być wystarczające. Ale z pewnością nie wystarczy to, powiedzmy, w amerykańskiej gospodarce – zauważa Sorensen.

Podzielacie jego sceptycyzm?

Samsung z własnym blockchainem i tokenem?

Ponoć Samsung wytrwale eksperymentuje z blockchainem. Jeśli wierzyć mediom, firma chce stworzyć swój mainnet i wyemitować token. „Spodziewamy się, że Samsung Coin pojawi się na rynku, ale kierunek nie został jeszcze ustalony”, donoszą źródła mediom.

Obecnie myślimy o prywatnym łańcuchu bloków, chociaż nie jest on jeszcze potwierdzony” – dodaje anonimowe źródło i określa charakter sieci:

„W przyszłości może to być także publiczny blockchain, ale myślę, że będzie hybrydowy – to znaczy połączenie publicznych i prywatnych bloków.”

Billion wydał swój elektroniczny pieniądz

Polsko-brytyjski projekt Billon otrzymał zezwolenie KNF, które dotyczy prowadzenia działalności jako instytucja pieniądza elektronicznego. To pierwsze tego typu zezwolenie w Polsce i to tyczące się emitenta pieniądza elektronicznego opartego o technologię blockchain. Wojtek Kostrzewa, prezes Grupy Billon, nie kryje dziś entuzjazmu:

„Licencja instytucji pieniądza elektronicznego to milowy krok w rozwoju Billona. Dzięki zezwoleniu będziemy mogli oferować firmom na terenie całej Europy w formacie B2B2C cały szereg rozwiązań, wykorzystujących potencjał pieniądza elektronicznego. Mogą to być przelewy P2P, mikropłatności za treści multimedialne, czy e-commerce, albo wypłaty korporacyjne dokonywane po znacznie niższych kosztach niż w przypadku standardowych systemów bankowych. Jestem wdzięczny Komisji Nadzoru Finansowego za sprawne postępowanie i wsparcie udzielone naszej innowacyjnej technologii. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracowali przez ostatnie miesiące, żeby doprowadzić do tego wyjątkowego sukcesu.”

Korea Południowa kupuje kryptowaluty

Dziennik Arirang Daily News opublikował dane, zgodnie z którymi Południowi Koreańczycy w coraz większej liczbie kupują bitcoiny. W wyniku przeprowadzonej ankiety dowiadujemy się, że zwiększyła się nie tylko liczba inwestorów, ale też skala zjawiska. W porównaniu z 2017 r. średnia wartość inwestycji na osobę wzrosła o 64%.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.