Czeka nas nuda do sierpnia? Podsumowanie tygodnia 11.03-17.03.2019 r.

Bitcoin lubi chyba robić swoim inwestorom psikusy. Teraz jest niemal tak samo stabilny, jak waluty fiducjarne. Nudę na wykresie postaramy się wam zrekompensować newsami z rynku. 

Rok byka już trwa?

Tom Lee wraca na nasze łama i na fronty wielu portali branżowych. Teraz wieszczy powrót na giełdy byków. Ponoć najpóźniej w sierpniu mają rozpocząć się wzrosty i nowa hossa.

Myślę, że w 2019 roku dojdzie do powrotu rynku byka. Na światowych rynkach rośnie apetyt na ryzyko, który jest pozytywny dla bitcoina i innych kryptowalut. Do tego dolar nie rośnie tak silnie jak w zeszłym roku – twierdzi Lee.

Trzymamy kciuki, choć prognoz Lee wielokrotnie się nie sprawdzały…

Mark Karpeles skazany

Sądowa przeprawa Marka Karpelesa, ex-CEO Mt. Goxa, skończyła się. Były szef niegdyś największej giełdy kryptowalut na świecie został skazany, ale nie trafi do więzienia. AFP-Jiji Press napisało:

“Sąd skazał Marka Karpelesa, 33-letniego Francuza, za fałszowanie danych, ale uniewinnił go od zarzutów sprzeniewierzenia milionów [USD] z kont klientów.”

Tokijski reporter Bloomberg, Yuji Nakamura, opisał werdyktu w serii tweetów. Dowiadujemy się o Karpelesie, że:

“(…) jest winny manipulajom, ale nie jest winny defraudacji. Jest „zawieszony” na 4 lata, w którym to czasie, jeśli zrobi coś złego, zostanie uwięziony na 2,5 roku”.

Tether nie ma pokrycia

Na www projektu Tether zaktualizowano wpis dot. pokrycia stablecoina w dolarze:

Każdy Tether jest zawsze w 100% zabezpieczony naszymi rezerwami obejmującymi tradycyjną walutę i ekwiwalenty środków pieniężnych, a od czasu do czasu [rezerwy] mogą obejmować inne aktywa i należności z tytułu pożyczek udzielonych przez Tether osobom trzecim, które mogą uwzględniać podmioty powiązane (zbiorczo „rezerwy”).

Wcześniej zapis brzmiał:

„Każdy tether jest zawsze wspierany 1 do 1 przez tradycyjną walutę przechowywaną w naszych rezerwach. Tak więc 1 USDT jest zawsze równy 1 USD.”

Blockchain dla artystów

Joseph Lubin mówił o praktycznym zastosowaniu blockchaina. Jego zdaniem technologia jest idealna dla artystów, którzy dziś są mocno ograbiani z zarobków przez wytwórnie płytowe. Sieć bloków może zaś przybliżyć ich do fanów i ułatwić bezpośrednią sprzedaż muzyki.

Pomysł nie jest nowy, bowiem jednym z pierwszym blockchainowych startupów na rynku był Decent, który pomagał w dystrybucji różnej maści treści. Za bitcoiny swoje albumy sprzedawali z kolei raper 50 Cent i zespół Mastodon.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.