Czeka nas bitcoinowa rewolucja. Podsumowanie tygodnia 20.05-26.05.2019 r.

Od wczorajszego wieczoru ponownie możemy cieszyć się wzrostami kursu. Co takiego wydarzyło się w minionym tygodniu?

Bitcoinowa rewolucja

„Byłem świadkiem boomu internetowego, teraz śledzę boom bitcoinowy, smart-contractowy i blockchainowy. Ta technologia zmienia wiele branż, angażują się w nią naprawdę dobre fundusze venture capital oraz odpowiedzialni przedsiębiorcy. Bitcoin przyniesie ze sobą całe „morze” zmian”

– powiedział CNBC Tim Draper.

Znany na rynku VC i kryptowalut inwestor nie ma wątpliwości, że świat czeka na kryptowalutowa rewolucja. Twierdzi też, że cena BTC do 3 lat wzrośnie do ponad 200 tys. USD.

Token Telegram wystartuje w 2019 r.

Nowa usługa Telegramu (Telegram Open Network – TON) wystartuje w trzecim kwartale 2019 r. TON ma opierać się na przesyłaniu tokenów aplikacji. Firma przekazała, że niedawny udany proces testowy „potwierdza nasze przekonanie, że maszyna wirtualna TON i algorytm konsensusu TON są w stanie spełnić cele określone w oryginalnej białej księdze”.

Sieć prawdopodobnie będzie także obsługiwać zdecentralizowane aplikacje, podobne do tych z sieci Ethereum.

Craig Wright walczy o prawa autorskie do kodu BTC

Wright – który od dawna chce uchodzić za twórcę BTC – złożył wniosek do Urzędu Praw Autorskich USA. Media zaczęły pisać o tym, że Craig zyskuje dzięki temu prawa autorskiego do WhitePaperu kryptowaluty. Okazuje się, że pod kątem prawnym sprawa nie jest tak oczywista.

„Zgodnie z ogólną zasadą, kiedy Urząd ds. Praw Autorskich otrzymuje wniosek o rejestrację, wnioskodawca potwierdza prawdziwość oświadczeń złożonych w złożonych materiałach. Urząd ds. Praw autorskich nie bada prawdziwości złożonego oświadczenia. W przypadku, w którym utwór jest zarejestrowany pod pseudonimem, Urząd ds. Praw Autorskich nie bada, czy istnieje związek możliwy do udowodnienia między powodem a autorem [kryjącym się pod] pseudonimem”.

– napisał w informacji prasowej Urząd Praw Autorskich, tym samym podważając wersję Wrighta, który wcześniej napisał:

“Co ważne, rejestracja w Amerykańskim Biurze Praw Autorskich oznacza, że Wrighta uznano za autora – pod pseudonimem Satoshi Nakamoto – zarówno białej księgi, jak i kodu. Jest to pierwsze uznanie agencji rządowej Craiga Wrighta za Satoshiego Nakamoto, twórcę Bitcoin.”

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.