CoinMarketCap szykuje rewolucję?

CoinMarketCap (CMC) – dziś czołowe źródło wiedzy o kursie i wolumenach na rynku kryptowalut – zobowiązało się do zmiany sposobu, w jaki klasyfikuje giełdy e-walut na swoim portalu.

Ostatnie badania rynku kryptowalut wykazały, że część giełd „podrasowuje” swoje wolumeny. CoinMarketCap zobowiązuje się więc do zmiany swojego sposobu oceny takich platform.

Lider musi dbać o reputację

Portal CMC jest dziś prawdopodobnie najbardziej znaną platformą, która pomaga śledzić kurs i kapitalizację rynkową bitcoinów (BTC) i altcoinów, a także aktywności na giełdach. W zeszłym tygodniu badania przeprowadzone przez Bitwise stwierdziły jednak, że CMC wyświetla fałszywe statystyki wolumenów. To z kolei zwodzi inwestorów – wyjaśnia w raporcie Bitwise.

Teraz CMC musi, z tym coś zrobić. Zarząd firmy napisał na Twiterze:

„Wsłuchujemy się w opinie naszych użytkowników i ciężko pracujemy, aby dodać zestaw nowych metryk, dzięki czemu użytkownicy będą mogli uzyskać pełniejszy obraz giełd na stronie”.

W międzyczasie Carylyne Chan, szef działu marketingu CMC, rozmawiając z Bloombergiem, przedstawiła w jaki sposób zmieni się ranking witryny w przyszłości.

„Na przykład, jeśli giełda o małym natężeniu ruchu ma 300 mln wolumenu i tylko 5 BTC w swoim portfelu, użytkownicy będą mogli wyciągać własne wnioski bez konieczności dokonywania arbitralnych decyzji wzywających do tego, co jest dobre lub złe” 

-powiedziała.

Fałszowanie wolumenów przez niektóre giełdy podkreśliło już The Tie. Z kolei Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, argumentował, że coin wspinająca się nagle na czołówki rankingów strony takich jak CMC może wzbudzać podejrzenia.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.