BTC za 150 000 USD. Podsumowanie tygodnia 25.03-31.03.2019 r.

Od pewnego czasu często narzekamy tu na nudę na wykresie. Tym razem kurs trochę drgnął, co szybko pobudziło wyobraźnię niektórych analityków.

BTC za 150 000 USD

Od prognozy dot. ceny bitcoina zaczniemy. Josh Rager to analityk techniczny i inwestor specjalizujący się w kryptowalutach. W swojej nowej, długoterminowej analizie twierdzi, że w lipcu 2023 r. 1 BTC będzie warte aż 150 000 USD. Wylicza też poszczególne szczyty poprzednich baniek:

2011: 31 USD

2014: 1 177 USD

2017: 19 764 USD

Kolejnym przystankiem ma być właśnie 150 000 USD. Wcześniej czeka nas jednak powolna wspinaczka. Rager twierdzi jednak, że jeśli kryptowaluta wkrótce przebije poziom 4 200 USD, może zachować obecny poziom wzrostów.

Nie wyszło mu ICO, więc chce sprzedać startup na eBay

Ivan Komar to 21-letni właściciel startupu o nazwie Sponsy. Stworzył projekt, który miał pomagać organizatorom różnych imprez szukać sponsorów. W 2018 r. wystartował z ICO. Niestety zbiórka funduszy nie wypaliła i to mimo prób promowania jej w mediach.

„Próbowaliśmy skontaktować się z kilkoma mediami, aby poinformować o naszym projekcie, ale nikt nie był zainteresowany pisaniem o kolejnym ICO, ponieważ wiele ICO zawiodło. Ci, którzy zgodzili się, zaoferowali szalenie wysoką cenę za relację prasową”

-przyznaje Komar.

Co w rezultacie zrobił niedoszły krypto-wizjoner? Postanowił sprzedać swój startup na… eBay. O całej sprawie napisał aż Financial Times. Czy będzie to nowy trend na rynku ICO? Co ciekawe, Komar otrzymał już parę propozycji kupna jego projektu, zaś całą aukcję śledzi 47 osób.

Formuła 1 na blockchainie

Teraz coś dla dużych chłopców. Firma Animoca Brands rozpoczyna współprace z Formułą 1. Tak, tą Formułą 1 od bardzo szybkich samochodów i ekscytujących wyścigów. Celem kooperacji ma być stworzenie gry opartej na tokenach NFT. To “unikalne” tokeny oparte na blockchainie. W grze tokeny będą miały postać samochodów. O co dokładnie chodzi? Przykładowo, gracz będzie mógł zdobyć cyfrowy token (e-samochód) o unikalnych cechach lub zdolnościach, których nie posiada w grze żaden inny pojazd. Według doniesień Forbesa „wszystkie samochody, kierowcy i komponenty w grze to NFT”. Z opisu wynika, że całość będzie przypominała zbieranie w latach 90. kapsli, które były sprzedawane z chrupkami czy obrazków z gumami do żucia.

Gra ma mieć premierę 10 maja br.

„Rosyjski Facebook” będzie miał kryptowalutę?

Rosyjski VKontakte (znany również jako VK) “rozważa stworzenie własnej kryptowaluty, ale nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie”. Tak twierdzą lokalne media.

Portal RNS twierdzi, że VKontake chce wprowadzić systemu nagród. W jego ramach użytkownicy portalu będą mogli nagradzać się wzajemnie tokenami/kryptowalutami. Kryptowaluta ta ma być “gromadzona, wysyłana do innych użytkowników, wymieniana na towary” lub wykorzystywana do płatności w systemie VK Pay, elektronicznej platformy płatniczej VKontakte.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.