BTC jeszcze spadnie? Podsumowanie tygodnia 17.12 – 23.12.2018

Wiemy, że dzisiaj bardziej interesują was Święta i to, co dzieje się na giełdzie, ale przygotowaliśmy dla was skrót ciekawych newsów z minionego tygodnia.

Polska wraca do tematu Blockchaina?

Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji pojawił się ważny komunikat. Resort chce zbadać technologię blockchaina:

“Dostrzegamy potrzebę wymiany doświadczeń w sprawach wyzwań związanych z modernizacją państwa w oparciu o nowe technologie. Powołujemy Grupę roboczą ds. rejestrów rozproszonych i blockchain. Zgłoszenia udziału w pracach Grupy należy przysłać do 4 stycznia 2019 roku. Zapraszamy! 

Chcemy krytycznie identyfikować obszary, w których zastosowania technologii blockchain dają rzeczywiste korzyści wobec innych rozwiązań technicznych. Zamierzamy promować standardy i dobre praktyki, przyczyniające się do wzrostu zaufania w obrocie gospodarczym i w administracji publicznej.

Chcielibyśmy inspirować środowiska naukowe do badań związanych z rozwojem i wykorzystaniem technologii blockchain, w tym takich dziedzinach jak kryptografia, protokoły kryptograficzne, algorytmy, kryptoekonomia, prawo nowych technologii, systemy rozproszone, cyberbezpieczeństwo.”

Zgłoszenia udziału w pracach należy przysyłać do 4 stycznia 2019 roku na adres: [email protected] Posiedzenie inauguracyjne jest zaplanowane na 9 stycznia 2019 roku.

Dubaj KryptoStolicą?

Organ regulacyjny Zjednoczonych Emiratów Arabskich zatwierdził tokeny jako rodzaj papierów wartościowych. Władze chcą też w 2019 roku stworzyć ramy prawne dla rynku kryptowalut.

Podpisaliśmy umowy z kancelariami prawnymi, aby stworzyć ‘piaskownicę’ i spis zasad dotyczących przeprowadzania ICO i emisji tokenów. Wymagania prawne zostaną ukończone do końca pierwszej połowy 2019 roku…. Wtedy nastąpi przyjęcie technologii i rozwój infrastruktury po stronie giełdy – powiedział mediom Obaid Al Zaabi z SCA.

FaceCoin?

Czy Facebook tworzy własną kryptowalutę? Projekt, nad którym pracują pracownicy giganta rynku mediów społecznościowych, jest od wielu miesięcy objęty tajemnicą. Więcej światła na całą sprawę rzuca teraz Bloomberg, według którego firma pracuje nad systemem do przesyłania środków za pomocą aplikacji WhatsApp. Ponoć cały nowy system ma być oparty o stablecoina, zaś jego działania ograniczone do rynku Indii. Nikt z Facebooka oficjalnie nie skomentował nowych doniesień.

BTC jeszcze spadnie?

Założyciel duńskiego Saxo Bank, Lars Seier Christensen, nie ma chyba wątpliwości. W minionym tygodniu przyznał, że nie obserwuje już kursu BTC, ale wyczekuje “ostatecznej wyprzedaży w czasie paniki na ethereum“. Liczy na spadek do ceny 25 USD. Wtedy “będzie kuszony”, by kupić tokeny i “czekać cierpliwie na ewentualne przebudzenie”. Przyznaje, że jego zdaniem rynek kryptowalut czekają jeszcze spadki.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.