BTC jest nadal za tani! Podsumowanie tygodnia 01.04-07.04.2019 r.

Nareszcie we wstępie do naszego podsumowania nie musimy już narzekać na nudę na wykresie! Kurs BTC (i innych tokenów i kryptowalut) odbił i doleciał do poziomu 5 000 USD. Niektórzy uważają, że to dopiero początek…

BTC za 14 000 USD

Tom Lee, szef Fundstrat, powrócił do mediów i z dumą ponownie wieszczy przyszły kurs BTC. Uważa, że kryptowaluta powinna być dziś warta aż 14 000 USD, zaś obecna wycena jest zbyt tania. Sam proponuje, by wszyscy inwestorzy – zarówno detaliczni jak i instytucjonalni – zainwestowali minimum 1% swoich środków w cyfrowe waluty. Zauważa też ruchy inwestycyjne u dużych graczy na rynku.

„Wiele starych portfeli wielorybich kupuje [ponownie] bitcoiny… Oznacza to tylko kilku oryginalnych właścicieli bitcoinów. Niektórzy z nich, którzy sprzedali po 20 000 USD, [teraz] zaczynają odkupywać”

-opisuje Lee.

LTC nie jest wiele warte?

Do akcji wraca też Mike Novogratz. Podobnie jak Lee stale oczekiwał hossy w 2018 r. i teraz, gdy się jej doczekał, świętuje. Mimo tego, atakuje… litecoina i uważa, że lepiej kupować bitcoiny, niż kryptowalutę Charlesa Lee.

“Na układzie okresowym jest 118 elementów, a tylko jeden z nich to złoto […] Bitcoin będzie cyfrowym złotem. Miejscem, w którym masz suwerenne pieniądze, to nie są amerykańskie pieniądze, to nie są chińskie pieniądze, to suwerenne pieniądze. Suwerenność kosztuje dużo, powinna”

-opisuje Novogratz.

LTC porównuje do srebra i na tej podstawie uważa za mniej warte. Jego zdaniem „litecoin to jedynie wychwalana sieć testowa dla Bitcoina”.

BTC króluje w Google

Wystrzał kursu BTC doprowadził też do wzrostu zainteresowania kryptowalutą w sieci. Internauci zaczęli częściej wpisywać fazę „bitcoin” w Google. Poniżej możecie zobaczyć, jak obecna mini-hossa wpłynęła na kurs w Google Trends:

Kurs jednak spadnie?

Co jednak znamienne, na rynku nadal króluje nieufność co do wzrostów. Na naszym fanpejdżu znajdziecie ankietę dot. kupna BTC na longterm. W chwili, gdy piszemy te słowa, większość z was jest sceptyczna w kwestii dalszych wzrostów.

Podobne badanie przeprowadził portal Comparic.pl:

„W ankiecie wzięły udział 934 osoby. Zaledwie 341 z nich spodziewa się, że obecne wzrosty są w stanie zmienić ogólne nastawienie rynku i rozpocząć kolejną hossę na notowaniach BTC. Odmienne zdanie miało aż 593 ankietowanych, którzy wskazali, że bitcoin spadnie jeszcze niżej.”

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.