Blockchain najlepsze ma przed sobą – twierdzą eksperci

We wtorek, 26 lutego br., The Wall Street Journal (WSJ) zorganizował kolejne, coroczne spotkanie z ekspertami dot. sytuacji na rynku. Podjęto m.in. temat technologii blockchain.

W wydarzeniu wzięło udział wielu ekspertów ze startupów, korporacji, ale też członków rządów.

Blockchain – długa droga przed nami

Większość uczestników była zgodna. Sieć bloków jest już stosowana w firmach, ale nie jest to powszechne zjawisko. Nie wykluczone jednak, że takie się stanie za jakiś czas. Christine Moy, dyrektor wykonawcza i szef centrum ds. blockchain w JP Morgan Chase, określa to w taki sposób, że “te przyrostowe przypadki użycia rozwiną się w coś większego”.

Z kolei Bridget van Kralingen, starsza wiceprezes globalnych platform branżowych działu blockchain w IBM, widzi w sieci bloków wielki potencjał. Nowa technologia ma znaleźć jej zdaniem zastosowanie w biznesie, w szczególności w obiegu dokumentów i weryfikowalności ich autentyczności.

AI

Czwarta rewolucja przemysłowa, której częścią zdaniem specjalistów jest blockchain, to też sztuczna inteligencja (AI). Eksperci także na tym polu dostrzegają ogromny potencjał. AI  ma zmienić organizacje pracy – od zarządzania zasobami ludzkimi po sprzedaż. Stephen Messer, współzałożyciel i wiceprezes Collective, powiedział:

“W branży sprzedaży AI może pomóc w podstawowej automatyzacji i wspierać analizę biznesową. Firma wykorzystuje dane, sztuczną inteligencję i technologie predykcyjne, aby pomóc specjalistom ds. sprzedaży w ocenie, które potencjalne transakcje najprawdopodobniej zostaną zamknięte. Ten wgląd może pomóc menedżerom w podjęciu decyzji o tym, gdzie skupić zasoby zespołu. ” 

O pełnym znaczeniu nowych technologii dla rynku dowiemy się dopiero za parę lat. Pozostaje nam obserwować zachodzące na naszych oczach zjawiska.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.