Blisko 1000 e-sklepów na całym świecie akceptuje Bitcoin Cash

Liczba sklepów internetowych akceptujących Bitcoin Cash (BCH) wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy do 945.  W październiku wartość ta wyniosła nieco ponad 500.

Najwięcej miejsc, które przyjmują BCH jako formę płatności, jest w Europie. Około 134 sklepów jest w Ameryce Północnej, 120 w Australii i 75 w Azji. W Afryce kryptowaluta odnotowuje od roku stały wzrost akceptacji w sklepach jako środek płatniczy za towary i usługi. Płatności BCH są popularne zwłaszcza w Kenii i Republice Południowej Afryki.

Wzrasta też liczba sklepów akceptujących Bitcoin Cash wśród uznanych przedsiębiorstw prywatnych. Przykładowo, w październiku producent biżuterii Marks Jewelers, jeden z największych sprzedawców detalicznych tego typu w USA, zaczął pobierać BCH w zamian za swoje towary.

Przedstawiciele Marks Jewelery przyznają, że nowa metoda płatności, oparta na współpracy z platformą e-commerce Shopping Cart Elite, pomogła rozszerzyć dostęp do oferty biżuterii firmy dla kupujących na całym świecie. „Pozwoli nam to udostępnić naszą wspaniałą biżuterię na globalnym rynku, jednocześnie płacąc niższe opłaty i unikając obciążeń zwrotnych”, powiedział wówczas Joshua Rubin, dyrektor marketingu w Marks Jewelers.

Adopcję BCH przyspieszyły zapewne niskie opłaty transakcyjne i krótszy czas rozliczeń.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.