BitMarket dodaje Ripple (XRP)

Dziś od godziny 23:00 do 01:00 nastąpi przerwa techniczna, podczas której zostanie dodany rynek XRP/PLN.

Ripple (XRP) to kryptowaluta stworzona przez Ripple Labs, na czele którego stoi Ryan Fugger. W postaci pod jaką dziś znamy ten projekt, funkcjonuje on od 2012 r. Jednak jego korzenie sięgają aż 2004 r., gdy Fugger rozpoczął prace nad zdecentralizowanym systemem płatniczym, który ujrzał światło dzienne jako RipplePay. Dopiero po 8 latach wprowadził na rynek kryptowalutę.

Głównym zadaniem Ripple jest wsparcie instytucji finansowych na całym świecie w realizowaniu szybkich i jednocześnie tanich przelewów na obszarze całego świata. Można powiedzieć, że dzięki swoim funkcjonalnością ta kryptowaluta jest odpowiedzą na największe współczesne bolączki banków.

Cechuje się większą przepustowością transakcji niż bitcoin oraz pozwala na dość proste zintegrowanie jej z obecnie już istniejącymi systemami bankowymi. Dziś Ripple jest używane przez m.in. przez UniCredit, Credit Agricole, UBS czy Santander.

Co znamienne Ripple nie można kopać. Łączna liczba monet wynosi 100 miliardów, ale 70% jest kontrolowane przez twórców. Co miesiąc na rynek trafia kolejny miliard monet. Pozwala to inwestorom przewidywać poziom podaży kryptowaluty. Skoro w projekcie nie uwzględniono górników, jak więc w praktyce całość działa? Wytłumaczenie tego procesu jest nawet prostsze niż w przypadku blockchaina bitcoina. Wyobraźmy sobie, że klient banku z Warszawy korzystający z Ripple chce przesłać swojemu kontrahentowi z Nowego Jorku środki pieniężne. W tym celu musi tylko zalogować się do swojego konta bankowego i wybrać odbiorcę. Później banki komunikują się ze sobą bezpośrednio poprzez HTTPS, by określić ryzyko i by zapewnić zgodność transakcji. Sieć Ripple nie jest zdecentralizowana, a rozproszona.

Samo Ripple Labs podkreśla główne cechy swojego systemu:

1) Dystrybucja: banki mogą porozumiewać się miedzy sobą bez kontaktu pośredniego

2) Bezpieczeństwo: prywatność transakcji

3)Skala: wysoki poziom przetwarzania

4)Kompatybilność: Możliwość łączenia ze sobą wielu sieci.

Podziel się wpisem

One thought on “BitMarket dodaje Ripple (XRP)

  • 6 października 2018 at 10:41
    Permalink

    Z mojego punktu widzenia wspomaganie wszystkich innych hybryd niż kryptowaluty wykopywalne jest dywersją i wspieraniem biznesów dojących ludzi nie znających się na rzeczy. Przykładem na dziś jest ripple. Cały rynek rippla jest dziś wart 20 mld usd, a najlepszym wałkiem jest to że jeszcze kilka dni temu suma wszystkich rippli na rynku była 39 mld 805 mln a dziś wszyscy posiadacze rippli zostali okradzeni przez włąściciela rippla który dorzucił na rynek w ciągu tygodnia jakieś 170 mln rippli (dziś na rynku jest około 39 mld 975 mln rippli (źródło: Coincapmarket.com) Z tego wniosek że właściciel rippla zarąbał sibie wciskając enter około 170 mln/ 0,5 usd (dzisiejszy kurs rippla) czyli = 85 mln usd. I najgorsze że ludzie którzy inwestują w rippla nie widzą wogóle o co chodzi!!!! Pozdrawiam

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.