Bitcoin za 100 tys. dolarów – Max Keiser tłumaczy, dlaczego to realne

Nowa hossa na BTC doprowadziła do kolejnych spekulacji dot. przyszłej ceny kryptowaluty. Znany ewangelista cyfrowych walut uważa, że docelowo zobaczymy za wykresie wartość 100 tys. USD. 

Keiser udzielił teraz wywiadu portalowi Bitcoinist. Przyznał na starcie, że obecna sytuacja na świecie przypomina mu tą z 2008 r.

“Kryzys, który się teraz rozwija [wojna handlowa pomiędzy Chinami a USA], mniej dotyczy handlu, a bardziej kolejnego etapu światowego kryzysu bankowego. (…) Będzie to gwałtowne i szybkie”

-tłumaczy.

BTC – dziecko kryzysu

Max Keiser

Jak BTC z reguły reagował na kryzysy? Kryptowaluta powstała 10 lat temu jako oddolna reakcja na krach. Potem jej kurs skakał, gdy świat z przerażeniem obserwował  kryzys cypryjski czy wyniki referendum dot. Brexitu.

“Przewiduję, że bitcoin doleci do 100 000 USD, tak jak powiedziałem w 2011 roku, kiedy był warty 1 USD, i nie uważam, aby ostatnie 80-proc. spadki (czwarte, które widziałem) było znaczące. Wszystko idzie zgodnie z planem” 

– prognozuje Max.

Keiser podkreśla dziś też, że BTC jest ważnym alternatywnym aktywem.

“Bitcoin, jak wskazano w bloku Genesis, to atak na banki centralne i pieniądz typu fiat. W miarę upadku banków adopcja, cena, hashrate, trudność, wszystko idzie w górę. Banki nigdy nie były w gorszym stanie. Tym samym BTC kontynuuje rajd” 

– uważa.

BTC vs. dolar

Max dostał też pole do popisu w kwestii Brada Shermana, amerykańskiego polityka, który nawoływał do zakazu BTC, bowiem kryptowaluta zagraża dolarowi. Powiedział niedawno:

“Szukam osób, które dołączą do mnie przy wprowadzaniu [w życie] ustawy zakazującej kryptowalut, [wszystko to] aby zabić to w zarodku, po części dlatego, że ogromna część naszej międzynarodowej siły wynika z faktu, że dolar jest standardową jednostką międzynarodową w finansach i handlu.”

Keiser nie pozostawia na jego opinii suchej nitki:

“Wszyscy, których śledzę na Twitterze, dziękowali Bradowi Shermanowi za to, że powiedział światu, jak słaby jest dolar i jak uniknąć tego ryzyka: kupując bitcoina.”

Podobnego zdania jest legendarny polityk Ron Paul, który także uważa, że FED docelowo upadnie, zaś przyszłością są kryptowaluty.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.