Bitcoin wcale nie jest anonimowy. Podsumowanie tygodnia 28.01 – 03.02.2019 r.

Przed wami kolejne podsumowanie tygodnia.

Bitcoin wcale nie jest anonimowy

„Wiele osób uważa, że ​​Bitcoin jest anonimowy. Wcale tak nie jest, jest zaś pseudoanonimowy, co oznacza, że ​​jeżeli włożysz ogromne pokłady energii w bezpieczeństwo operacyjne, i zrobisz to starannie i bardzo ostrożnie, wtedy możesz zachować anonimowość. Jednak tylko na ograniczony okres czasu. To wcale nie brzmi satysfakcjonująco.”

To słowa Andreasa Antonopoulosa, znanego popularyzatora kryptowalut, które wypowiedział on sekcji „Q and A” na swoim kanale na YouTube. Dodał też, że:

„Bitcoin musi stać się znacznie silniejszy pod względem poufności i prywatności. Dane użytkowników muszą być chronione. BTC powinien posłużyć się przykładem innych monet. Monero na przykład ukrywa transakcje pieniężne i osoby, które te transakcje otrzymają.”

Twórca Twittera o BTC: będzie walutą Internetu

Może i nie jest anonimowy, ale ma zostać walutą Internetu. Tak uważa Jack Dorsey, współtwórca Twittera i aplikacji płatniczej Square:

“[Bitcoin] to coś, co narodziło się w Internecie, które zostało opracowane w Internecie, które zostało przetestowane w Internecie… To coś pochodzącego z Internetu.”

Wcześniej, w maju 2018 r., mówił, że BTC jest dziś naturalnym wyborem jeśli chodzi o walutę Internetu.

Wikipedia uznaje datki w Bitcoin Cash

Od zeszłego tygodnia można już wspierać globalną e-encyklopedię za pomocą Bitcoin Cash.

„Nasi darczyńcy wykazywali rosnące zainteresowanie różnymi kryptowalutami, więc przyjęcie Bitcoin Cash było naturalnym kolejnym krokiem. Akceptujemy darowizny na całym świecie i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić szeroką gamę opcji darowizn. Bardzo ważne jest, abyśmy mogli przetworzyć międzynarodowe darowizny w sposób efektywny i opłacalny”.

-powiedziała Pats Pena, dyrektor ds. płatności i operacji w Fundacji Wikimedia.

„Bitcoin Cash i Bitcoin to jedne z najtańszych dostępnych opcji płatności, więc więcej pieniędzy trafia na cele charytatywne niż na opłaty. Wikimedia robi tak wiele dobrego na całym świecie, że jest to przywilej, że możemy pomóc im zebrać [dla nich] pieniądze”

– dodał Sonny Singh, główny handlowiec w firmie Bitpay.

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin zbiera 1% podatku

Tak jak rok temu PSB zbiera 1% podatku od darczyńców.

“Trwa okres rozliczeń podatkowych. Razem z Fundacją Kamienica1 jako Polskie Stowarzyszenie Bitcoin proponujemy Wam oddanie 1% podatku na popularyzację Bitcoina. Wystarczy w rozliczeniach PIT za 2017 r. wpisać wskazane w poniższym przykładzie numer KRS (377928) oraz cel szczegółowy (“Popularyzacja systemu Bitcoin”)

– przekazało PSB.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.