Bitcoin walutą narodową Argentyny? Podsumowanie tygodnia 18.03-24.03.2019 r.

Analizowanie kursu kryptowalut to w ostatnim okresie zadania dla szczególnie wytrwałych. Ogólnie po raz kolejny musimy to napisać: jest śmiertelnie nudno! Spójrzmy jednak na fundamenty rynku i ostatnie newsy.

Tim Draper apeluje do prezydenta Argentyny

Tima Drapera nie musimy nikomu tu przedstawiać. To już legendarny inwestor rynku startupów i kryptowalut. Co ciekawe, w minionym tygodniu spotkał się z prezydentem Argentyny Mauricio Macrim. Panowie rozmawiali o potencjale gospodarczym Argentyny pod kątem e-walut i sieci bloków. Ze strony Drapera padła ciekawa propozycja:

„Mówiliśmy o Bitcoinie i dewaluacji peso, i zaproponowałem zakład: jeśli peso byłoby wyceniane więcej niż Bitcoin, podwoiłbym moją inwestycję, której dokonałem w  kraju. Ale jeśli Bitcoin zyskałby wyższą cenę niż peso [jak jest teraz – przyp. redakcji], musieliby [tj. władze] uznać go za walutę narodową, co byłoby doskonałą decyzją (…)”.

Czy argentyński polityk posłucha znanego biznesmena?

Szef BIS krytycznie o kryptowalutach

Agustin Carstens, dyrektor generalny Banku Rozrachunków Międzynarodowych, wypowiedział się publicznie o idei kryptowalut, które miałyby być emitowane przez banki centralne. Jego zdaniem pomysł jest fatalny, ponieważ spowodowałby ryzyko upadku banków komercyjnych. W takim nowym systemie obywatele woleliby ponoć trzymać środki na kontach banku centralnego, a nie na rachunkach banków prywatnych, co z kolei przełożyłoby się na gorsze wyniki finansowe tych drugich i w rezultacie na ich bankructwa.

Co wy o tym sądzicie?

Sirin Labs łączy siły z MyEtherWallet

Sirin Labs wspaniale rozbudowuje swój smartfon Finney. Usługa MEW zostanie wdrożona do systemem zimnego portfela na e-waluty, jaki znajduje się w tym urzedzeniu.

„Patrzymy na tę integrację jako na silny krok w kierunku większego udziału w rynku obu firm, ponieważ oba produkty uzupełniają się wzajemnie”

mówi CEO SIRIN LABS, Zvika Landau.

Z kolei dyrektor generalny firmy MEW Kosala Hemachandra powiedział:

„Zawsze staramy się zapewnić bezpieczniejsze integracje z [siecią] Ethereum, aby nasi użytkownicy czuli się komformotowo (…), a wierzymy, że posiadanie portfela sprzętowego telefonu jest niezwykle cenne dla użytkowników. To nie tylko ułatwi wysyłanie i odbieranie transakcji kryptograficznych, ale także zwiększy dostępność krypto dla wielu użytkowników.”

Wenezuela chce zarobić na kryptowalutach

W marcu 2019 r. wenezuelski reżim Nicolasa Maduro uruchomił Patrię. Jest to państwowa platforma do wykonywania przekazów kryptowalutowych. Rząd nałożył jednak aż 15-procentową opłatę na wszystkie płatności, które są zawierane za pomocą e-walut. Nowa platforma ma też inną wadę. Nie gwarantuje anonimowości, bowiem by dokonać przelewy trzeba podać swoje dane osobowe. Ktoś tu nie do końca zrozumiał idee bitcoina…

 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.