Bitcoin w Kijowie

BitMarket – reprezentowany przez Mariusza Sperczyńskiego w roli VIP – uczestniczył w czwartek 12 października w czwartej już edycji corocznej konferencji Blockchain i Bitcoin w Kijowie. Impreza jak co roku zgromadziła tłumy, tegoroczna pobiła kolejny raz rekord frekwencji.

Jakie są nasze wrażenia? Fantastyczne! Setki uczestników, kilkudziesięciu wystawców i prelegentów głównie z Europy Wschodniej oraz kilku ważnych gości z wielkiego świata (jak Mike Butcher), którzy podkreślali zgodnie, na jaką potęgę europejską w dziedzinie cyfrowalut i blockchain wyrasta nasz wschodni sąsiad. Rozwój rynku krypto na Ukrainie jest imponujący – prace komitetu normalizacyjnego nad ISO/TC 307, ilość jakościowych biznesów (np. kilku producentów koparek), no i oczywiście symbol naszych czasow – kilkadziesiąt milionów dolarów zebranych przez ICO tamtejszych start-upów. Na tym tle Polska obecnie wygląda słabo.

Co tam robiliśmy? Negocjowaliśmy w drugiej turze rozmów z tamtejszymi firmami nasze plany na międzynarodowe projekty, jako efekt wrześniowego wylotu do Szanghaju. Wschodnioeuropejska społeczność cyfrowalutowa zaczęła być rozpoznawana na arenie międzynarodowej jako silna, wiarygdna ekipa, która jest bardzo aktywna (stąd relacje z Szanghaju), zaś BitMarket cieszy się pozytywnym wizerunkiem jako jedna z niewielu giełd KYC/AML w Europie o koncyliacyjnym nastawieniu do współpracy. Przed nami kolejny, trzeci etap rozmów w listopadzie, kiedy postaramy się przekuć uzgodnione idee na pierwsze prace projektowe. Poza tym na imprezie mieliśmy okazję rozmawiać z Robertem Wiecko z DASH i podziwiać wielki rozwój tej waluty w społeczności. Wydaje się, że nikogo więcej z Polaków nie było na tej imprezie. Załączamy kilka zdjęć z kuluarów oraz z prezentacji Mike’a.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.