Bitcoin w cenie ponad 10 000 USD za 2 tygodnie? Tak uważa jeden z analityków.

Analityk rynku kryptowalut, Naeem Aslam, doszedł do wniosku, że czerwiec będzie fenomenalnym miesiącem dla bitcoina. Dlaczego?

Aslam jest bowiem zdania, że ​​bitcoin może wzrosnąć nawet do 10 712 USD w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W swojej prognozie uwzględnił obecną strukturę rynku, analizę techniczną i przede wszystkim nadchodzącą emisję kryptowaluty Facebooka – „GlobalCoina” (ta nazwa nie jest jeszcze potwierdzona). Skonkretyzujmy jednak: w czerwcu Facebook opublikuje ponoć oficjalny dokument dotyczący przyszłej kryptowaluty. Ma mieć to miejsce – jak sugerują media – 18 czerwca. Kiedy projekt ma wystartować? Ponoć dopiero w 2020 r., ale pamiętajcie, że niemal wszystko pozostaje tu w sferze domysłów.

Rewolucja zwie się GlobalCoin?

Czy GlobalCoin zrewolucjonizuje rynek?

GlobalCoin (na potrzeby tego tekstu pozostańmy przy tym szyldzie) pozwoli ponoć użytkownikom przeprowadzać transakcje za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych, które znajdują się w ekosystemie Facebooka. Podobno będzie istniała także możliwość płacenia coinem poza tą sferą, co byłoby bardzo ważne, ale obywateli krajów, gdzie jest problem z dostępnością do systemów bankowych i e-płatności.

Dlaczego jednak BTC miałoby skorzystać na nowej usłudze giganta rynku portali społecznościowych? Ogólnie rzecz biorąc, społeczność kryptowalut jest dość mocno podzielona w związku z debiutem cyfrowej waluty Facebooka. Niektórzy uważają, że będzie ona rywalizować z bitcoinem i innymi kryptowalutami, podczas gdy inni są przeciwnego zdania, a nawet z góry odrzucają GlobalCoina z powodu jego korporacyjnego charakteru.

Globalna adopcja

Prawda będzie – jak można założyć – po środku. Zresztą warto spojrzeć na jasną stronę tego zjawiska. Emisja GlobalCoina może wywołać masową adopcję kryptowalut, a może nawet swoistą modę na generowanie własnych cyfrowych walut. Tym samym trend ten z technologicznego podziemia przeszedłby do mainstreamu.

Aslam osobiście wierzy, że GlobalCoin na Facebooku „odblokuje ogromną wartość komercyjną w rozwijających się gospodarkach” i wspomniał o profesorze informatyki z University of Cambridge, Jonie Crowcrafcie, który twierdzi, że Facebook może „zamieniać się w Silk Road 3.0”. Tyle że tym razem jest szansa, że będzie to pozytywne skojarzenie…

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.