Bitcoin to nowe złoto. Podsumowanie tygodnia 07-13.01.2019 r.

Obserwowanie kursu BTC nadal pozostaje zajęciem dla ludzi o mocnych nerwach. Dlatego postaraliśmy się znaleźć dla was newsy, które choć trochę pokrzepią wasze serca.

Bitcoin będzie nowym złotem!

Tak, wiemy, że dla wielu early adopterów to już wytarty slogan, ale teraz do porównywania bitcoina do najsłynniejszego kruszcu powrócili bracia Winklevoss i Nick Szabo.

Ci pierwsi zauważyli, że

“Uważamy, że Bitcoin lepiej pełni rolę złota niż samo złoto. Jeśli mamy rację, to z czasem kapitalizacja Bitcoina przewyższy kapitalizację złota wynoszącą około 7 bilionów dolarów.” 

Szabo, twórca bitgolda – projektu, który jest uważany za niejako wstęp do bitcoina – powiedział:

“Innym problemem związanym z rezerwami złota jest to, że są fizycznie podatne na ataki. Kiedy naziści podbili kraje w Europie, pierwsze miejsce, do którego trafili, to rezerwy złota banku centralnego.”

Jak widać Szabo zwraca uwagę na praktyczniejszą naturę kryptowalut powołując się na przykłady historyczne. Podobne podejście chcieliśmy wam zaprezentować w naszym cyklu o historii pieniądza.

BTC następcą dolara?

Jeszcze dalej w swoich rozmyślaniach poszedł Max Keiser, kontrowersyjny dziennikarz zajmujący się m.in. ekonomią i gospodarką. Jego zdaniem BTC może zastąpić dolara w roli jednostki rozliczeniowej. Ponadto też zwraca uwagę na inne zalety kryptowaluty:

„Harmonogram emisji monet wydobywanych co dziesięć minut sprawia, że ​​Bitcoin jest centralnym bankiem świata o najbardziej solidnej polityce monetarnej.”

Przypomnijmy, że Kaiser niedawno sugerował też, że tzw. „żółte kamizelki” z Francji powinny masowo zacząć kupować kryptowaluty, by tym samym obalić rząd we Francji…

Bańka na BTC – kiedyś będzie…

Pozostając w perspektywie paru najbliższych lat, ale już mniej optymistycznie, warto przytoczyć słowa Vinny’ego Linghama, dyrektora generalnego Civic:

„Rynek kryptywalut urośnie ponownie, ale najprawdopodobniej [będzie to miało miejsce] wtedy, gdy ból związany ze spadkami stanie się odległym wspomnieniem. Nie lekceważ potęgi psychologii na wolnym rynku.”

Jak powiedział nam Cezary Głuch, pamięć przeciętnego inwestora na rynku to okres 2 lat. Wypadałoby więc liczyć na kolejną bańkę na kryptowalutach dopiero w 2020 r. lub nawet później. Czy jesteście podobnego zdania?

 

 

 

Podziel się wpisem

One thought on “Bitcoin to nowe złoto. Podsumowanie tygodnia 07-13.01.2019 r.

  • 16 stycznia 2019 at 10:22
    Permalink

    BTC (wg mnie BTC to nie Bitcoin) i większość crypto poleci do zera. Jak ktoś ma rozum to chociaż trochę pojmuje jakie problemy whitepaper Bitcoina rozwiązywał. Większość monet zboczyła z kursu, przez co jest nic nie warta. Ludzie nie rozumieją, że Bitcoin w swoim oryginalnym założeniu rozwiązywał kilka kluczowych problemów, które dają mu wartość. Dewiacja od whitepaperu sprawia, że moneta staje się bezużyteczna.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.