Bitcoin stanie się globalną walutą?

Właściciel i operator największej giełdy papierów wartościowych na świecie, New York Stock Exchange (NYSE), widzi w bitcoinie ogromny potencjał. Uważa, że główna kryptowaluta może stać się walutą globalną.

NYSE do tego stopnia wierzy w potencjał BTC, że tworzy własną platformę z kontraktami futures opartymi na najstarszej kryptowalucie. W przedsięwzięcie jest zaangażowana też Intercontinental Exchange, spółka córka nowojorskiej giełdy, oraz tacy giganci rynku jak  Starbucks, Microsoft i BCG. Nazwa przyszłej platformy to „Bakkt”.

Jak to działa?

Bakkt na początku będzie specjalizowała się tylko w rynkach uregulowanych przez władze federalne. Czyli pierwsza oferta będzie dotyczyła handlu i konwersji bitcoinów na waluty fiducjarne, z naciskiem na USD.

– Udostępniając regulowaną, połączoną infrastrukturę wraz z aplikacjami instytucjonalnymi i konsumenckimi w zakresie zasobów cyfrowych, dążymy do budowania zaufania do klasy aktywów w skali globalnej, zgodnie z naszymi dotychczasowymi osiągnięciami w zakresie przejrzystości i zaufania na wcześniej nieuregulowanych rynkach – mówi Jeffrey C Sprecher, założyciel, prezes i dyrektor generalny Intercontinental Exchange.

Bitcoin na nowej platformie Bakkt

Bakkt da szanse inwestorom fizycznym i i instytucjom kupowania, sprzedawania, przechowywania i wydawania zasobów cyfrowych. Ponadto Intercontinental Exchange (ICE) chce uruchomić kontrakty futures na bitcoinie. Planowany start usługi to listopad 2018 roku.

Wall Street może zostać zachęcone Bakkt i zacząć mocniej wchodzić w bitcoina, traktując go jako alternatywę dla akcji i obligacji. Efektem mogą być na prawdę gigantyczne wolumeny na giełdach.

Czy rynek po takich potencjalnie dużych wzrostach się ustabilizuje, a tym samym otworzy dla BTC szansę na stanie się globalną walutą? Jak uważacie? Dziś na to pytanie, nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Zdaniem niektórych stanie się do już za 5, 6 lat…

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

Foto: Pixabay.com

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.