Bitcoin przetrwa, dolar upadnie – uważa amerykańska legenda polityki

Ron Paul to legenda amerykańskiej polityki. Były kandydat na prezydenta i ex-członek Izby Reprezentantów. Dziś jest też uważany za twórcę współczesnego ruchu libertariańskiego na politycznej scenie USA. W czasie ostatniej konferencji dot. kryptowalut powiedział, że bitcoin przetrwa, ale dolar upadnie. 

Ron Paul

Paul był uczestnikiem konferencji Consensus w Nowym Jorku, która odbyła się w minionym tygodniu. Pytany przez media o swój stosunek do bitcoina przyznał, że zainteresowała go zarówno zmienność ceny kryptowaluty, ale też technologia, która stoi za projektem.

Mało tego, polityk jest zdania, że dolar docelowo upadnie, zaś BTC przetrwa.

Zakazać BTC!

Paula zapytano też o ostatnią inicjatywę kongresmana Brada Shermana, który nawołuje do zakazania kryptowalut:

“Szukam osób, które dołączą do mnie przy wprowadzaniu [w życie] ustawy zakazującej kryptowalut, [wszystko to] aby zabić to w zarodku, po części dlatego, że ogromna część naszej międzynarodowej siły wynika z faktu, że dolar jest standardową jednostką międzynarodową w finansach i handlu.”

Zdaniem byłego kandydata na prezydenta, Sherman tylko się ośmiesza mówiąc takie rzeczy, bowiem nie ma realnego poparcia w Kongresie, by przegłosować taki pomysł. Zresztą inni komentatorzy rynku uznali słowa kongresmana za dobrą monetę, bowiem stanowią one dowód na to, że bitcoin zyskuje na znaczeniu.

Mimo tego Paul uważa, że BTC potrzebuje regulacji, ale które byłyby przemyślane i mądre.

Skończyć z FED

Paul jest też autorem książki z 2009 r. pt. „Skończyć z FED”. Stwierdził w niej, że dolar – po oderwaniu go od ceny złota –  jest tykającą bombę zegarową. Dziś to BTC w jego oczach jest aktywem, które noże uchronić Amerykanów przed nadchodzącym kryzysem.

Sporą zmienność bitcoina Paul tłumaczy faktem, że kryptowaluta to nadal dość nowy wynalazek, który ma przed sobą jeszcze wiele dobrego i złego.

Pytany, czy BTC wkrótce oderwie się od tradycyjnych rynków, odparł.

„Tak, myślę, że jest za wcześnie, by to powiedzieć. Nie sądzę, żeby ktokolwiek to wiedział.  Trudno powiedzieć, ale jest oczywiście wystarczająco dużo zaufania do bitcoina, aby ludzie mogli pójść i go kupić. Jednak czy masz milion, czy tylko 15 kupujących? To może być bardzo ważne.”

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.