Bitcoin Misery Index na rekordowym poziomie

Współzałożyciel Fundstrat Global Advisors i inwestor Thomas Lee ujawnił 11 kwietnia, że ​​jego „Bitcoin Misery Index” (BMI) osiągnął ostatnio najwyższą wartość od czerwca 2016 roku. 

BMI – który to współczynnik Lee zaprojektował w celu badania stopnia „nieszczęścia” posiadaczy bitcoinów (BTC) –  osiągnął wartość 89. Indeks przypisuje wartość 100 najwyższemu stopniu „szczęścia”, zaś 0 – całkowitej „nędzy”.

Historyczny wykres BMI z analizą Toma Lee. Źródło: Twitter Thomasa Lee, 11 kwietnia

Co to oznacza?

Według Lee fakt, że bitcoin odnotował najwyższy tego typu odczyt od czerwca 2016 r., może być dobrym sygnałem. W kolejnym tweecie w tym samym wątku, inwestor stwierdził, że takie BMI „jest kolejnym dowodem na to, że niedźwiedzi rynek bitcoinów prawdopodobnie skończył się na 3000 USD”.

Źródło: Twitter Thomasa Lee, 11 kwietnia

Lee może w tym roku wrócić do łask osób, które inwestują w kryptowaluty. Przez cały 2018 r. prognozował hossę, ale – jak dziś wiemy – BTC stale spadał. Analityk mocno więc się skompromitował i dziś w oczach wielu wypada już mało wiarygodnie. Od ponad 10 dni na rynku cyfrowych walut widać jednak przewagę zieleni nad czerwienią. Może to oznaczać, że upragnione przez Lee – i zapewne wielu innych inwestorów – wzrosty ponownie zawitały na ten rynek.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.