Bitcoin już nie spadnie?

Według ostatniej ankiety Fundstrat Global Advisors, instytucje wydają się być bardziej optymistyczne względem bitcoina (BTC) niż członkowie społeczności kryptowalut na Twitterze. Tom Lee, szef działu badań dla firmy, ujawnił to w wywiadzie dla CNBC 4 października.

Na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród 25 instytucji, a także 9 500 odpowiedzi udzielonych w publicznej ankiecie na Twitterze z dnia 30 września, Tom Lee stwierdził, że bitcoin może mieć dno na wykresie już za sobą.

Większość prognozuje wzrosty

Aż 54 procent respondentów ankiety przeprowadzanej w instytucjach jest byczo nastawionych do kryptowaluty, twierdząc, że bitcoin już w tym roku osiągnął najniższy punkt cenowy, czyli najgorsze jest już za rynkiem.

Gracze instytucjonalni są również optymistyczni jeśli chodzi o potencjalny przyszły wzrost bitcoina. 57 procent ankietowanych stwierdziło, że jego cena osiągnie poziom od 15,000 $ do wysokości „księżyca” do końca 2019 roku.

Natomiast społeczność kryptowalut na Twitterze wydaje się pesymistyczna wobec głównej kryptowaluty. 66 procent respondentów z sondażu twierdzi, że bitcoin wciąż może spaść niżej. Tylko 40 procent zgodziło się, że prawdopodobnie osiągnie 15 000 USD do końca kolejnego roku.

Instytucje rządzą na rynku

1 października Bloomberg poinformował, że inwestorzy instytucjonalni zastąpili na rynku wysokiej klasy inwestorów detalicznych w roli największych graczy na giełdach kryptowalutowych. Tyczy się to jednak transakciji o wartościach przekraczających 100 000 USD. Tradycyjni inwestorzy, tacy jak fundusze hedgingowe, podobno coraz bardziej angażują się także w rynki walut cyfrowych poprzez transakcje pozagiełdowe.

Lee nadal uważa, że bitcoin zdobędzie nowe ATH do końca 2018 roku. Ostatnio powiedział też, że Ethereum niedługo zaliczy skok ceny do 1900 dolarów za jedną monetę.

Odwrotnie uważa CEO Galaxy Digital Capital Management, Mike Novogratz, który wycofał się ze swojej wcześniejszej prognozy mówiącej, że bitcoin osiągnie 45 000 $ do listopada 2018 r. Teraz inwestor nie oczekuje nawet tego, że główna kryptowaluta przekroczy próg 9000 USD w tym roku.

Podziel się wpisem

One thought on “Bitcoin już nie spadnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.