„Bitcoin jest nadzieją świata na prywatną formę pieniędzy”

Arthur Hayes, dyrektor generalny giełdy kryptowalut BitMEX, twierdzi, że Bitcoin jest obecnie największą nadzieją współczesnego społeczeństwa na prywatną formę pieniądza. 

Hayes ostatnio częściej pojawia się w mediach i wyraża swoje optymistyczne stanowisko względem przyszłości kryptowalut i rynku blockchain. Dzisiaj na swoim blogu sięgnął po nadzieje swojego pokolenia i całego ruchu cypherpunk związane z powstaniem prywatnego, niezależnego od banków centralnych, pieniądza.

Przyszłość nadchodzi

W poście na blogu opublikowanym 3 stycznia 2019 roku, Hayes twierdzi, że scentralizowany pieniądz elektroniczny jest najbliższą przyszłością gospodarki.

Aby wyjaśnić swoją teorię, Hayes użył przykładu WeChat Pay. Platforma, która jest jedną z najbardziej innowacyjnych platform płatniczych w Chinach, ułatwia użytkownikom bezproblemowe płacenie za towary i usługi za pośrednictwem aplikacji mobilnej połączonej z kontem bankowym.

Niby wszystko wydaje się więc w porządku. CEO BitMEX zauważa jednak, że problemem staje się prywatność, a konkretnie – jej brak.

Różne systemy płatności mobilnych stają się coraz popularniejsze, ale w wielu przypadkach zbierają dane na twój temat: jakie towary i usługi kupujesz, a także to, gdzie i kiedy to robisz. Przez to prywatne korporacje mają dostęp do wielu informacji dotyczących ich klientów. To z kolei ułatwi do nich dostęp również agencjom rządowym, co może już skutkować naruszeniem prywatności klientów.

Jest ratunek?

Czy jest jakiejś wyjście z tego klinczu? Tak i nazywa się bitcoin! Hayes uważa, że zdecentralizowana sieć peer-to-peer i bitcoin umożliwią zachowanie anonimowości zakupów przy jednoczesnej wygodzie użytkowania.

CEO i – jak widać – wizjoner w jednej osobie podkreśla zalety kryptowalut tj. to, że w żadnej transakcji nie ma danych osobowych umożliwiających jakąkolwiek identyfikację kupującego. „Co oznacza, że ​​Bitcoin, lub coś podobnego, jest prawdopodobnie najlepszą nadzieją dla społeczeństwa na prywatną formę pieniądza elektronicznego” – puentuje.

Podziel się wpisem

One thought on “„Bitcoin jest nadzieją świata na prywatną formę pieniędzy”

  • 5 stycznia 2019 at 10:50
    Permalink

    Pełna zgoda 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.