Bitcoin – jak zacząć?

Nasza giełda pozwala na szybki zakup lub sprzedaż kryptowalut od innych osób. Dzięki zróżnicowaniu stosowanych prowizji w zależności od typu transakcji oraz wykonanego obrotu, ceny oferowane naszym klientom są niezwykle atrakcyjne.
Szczegółowe informacje zawarte są w tabeli prowizji i opłat.

Pierwszym krokiem do skorzystania z naszych usług jest rejestracja. Polega ona na wypełnieniu prostego formularza, zawierającego pola login, hasło, adres email oraz dane osobowe.

Po potwierdzeniu adresu email kliknięciem odnośnika przesłanego po rejestracji, konto jest w pełni aktywne.

Po aktywacji konta możesz już wpłacić kryptowaluty które będą przeznaczone na wymianę. Aby tego dokonać, należy wybrać odnośnik Wpłać bitcoiny, który jest dostępny po zalogowaniu.

Przed wykonaniem wpłaty PLN lub EUR konieczne jest przeprowadzenie weryfikacji konta. Polega ona na sprawdzeniu czy podane przez Ciebie podczas rejestracji konta dane są poprawne. Po ich potwierdzeniu można dokonać wpłaty PLN lub EUR. Księgowanie może nastąpić poza standardowymi godzinami po przesłaniu na [email protected] informacji o wpłaceniu środków i potwierdzeniu przez nas ich wpływu na wskazany rachunek bankowy.
W przypadku korzystania z wpłat za pomocą operatorów płatności szybkich konieczne jest wykonanie weryfikacji konta bankowego.

Po przesłaniu dokumentów potwierdzających zgodność Twoich danych osobowych automatycznie uruchomiany jest etap weryfikacji adresu zamieszkania. W tym celu zostanie wysłany na Twój adres list polecony z kodem weryfikacyjnym. Konto zostaje w pełni zweryfikowane po wpisaniu przez Ciebie otrzymanego kodu.

Więcej informacji o procesie weryfikacji znajdziesz tutaj.

Po zasileniu konta, należy przejść na stronę giełdy i złożyć zlecenie. Dostępne są dwa typy zleceń: kupno (zamiana złotówek na kryptowalutę) oraz sprzedaż (zamiana kryptowaluty na złotówki). Każde zlecenie wymaga podania kwoty oraz kursu wymiany. Dla wygody system podpowiada najlepszy kurs wymiany dostępny w tej chwili na giełdzie, ale możliwe jest też podanie innego kursu.

Jeżeli na giełdzie znajduje się odwrotne zlecenie o takim samym lub lepszym kursie (czyli zlecenie kupna z takim samym lub wyższym kursem, w przypadku, gdy składane jest zlecenie sprzedaży, albo też zlecenie sprzedaży z takim samym lub niższym kursem, gdy składane jest zlecenie kupna), zlecenia zostają dopasowane i następuję ich realizacja.

Jeśli pasujące zlecenie wystarcza do realizacji całego Twojego zlecenia, Twoje konto zostaje natychmiast zasilone odpowiednią kwotą złotówek bądź kryptowalut. W sytuacji gdy pasujące zlecenie wystarcza tylko na częściową realizację Twojego zlecenia, zlecenie zostanie zapisane w systemie z brakującą kwotą. Gdy ktoś złoży odpowiednie odwrotne zlecenie pozwalające na jego realizację, zostanie ono zrealizowane. Oczekujące zlecenia możesz w każdej chwili anulować; w takiej sytuacji niewykorzystane na wymianę środki zostaną zwrócone na Twoje konto.

Ostaniem krokiem jest wypłata środków po wymianie. Aby tego dokonać, należy kliknąć odnośnik Wypłać złotówki, Wypłać euro bądź Wypłać bitcoiny. Możliwe jest zlecenie wypłaty z odbiorem gotówki w bankomacie lub wypłaty szybkiej, która jest realizowana bezpośrednio po jej zleceniu.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.