Bitcoin Gold

Bitcoin Gold (BTG) –  fork Bitcoina, który powstał 12 listopada 2017 roku.  

Głównym powodem powstania tej kryptowaluty była chęć aby BTG wydobywano przy pomocy kart graficznych (GPU), a nie jak to ma miejsce w Bitcoinie, który obecnie wydobywany jest tylko przy pomocy dedykowanych do tego ASICów. Celem jest aby każdy kto posiada kartę graficzną mógł wydobywać Bitcoin Golda.

Dodatkowo w Bitcoinie trudność wydobycia dostosowuje się co 2016 bloków (około dwóch tygodni), aby utrzymać średni przedział 10 minut pomiędzy blokami. Jeśli średni czas między blokami był mniejszy niż 10 minut, trudność wzrasta; jeśli średni czas był dłuższy niż 10 minut, trudność ulega zmniejszeniu

Bitcoin Gold stosuje algorytm regulacji trudności o nazwie DigiShield V3. Ideą tego rozwiązania jest sprawdzenie, ile czasu upłynęło od ostatniego bloku do mediany ustalonej liczby poprzednich bloków, oraz dostosowanie trudności każdego bloku do 10-minutowego interwału bloku.

Zespół Bitcoin Gold użył metody “post-mine” aby wydobyć 100tys BTG przed dopuszczeniem społeczności do kopania BTG. Środki te mają zostać użyte na utrzymanie i rozwój ekosystemu BTG, a 5% z tej puli trafiło do członków zespołu BTG (około 833 BTG dla każdej z sześciu osób)

Oficjalna strona projektu: https://bitcoingold.org

Kup Bitcoin Gold na naszej giełdzie.

 

grafiki: bitcoingold.org

 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.