Bitcoin będzie kosztował 60 tys. dol. do pół roku?!

Tak uważa współzałożyciel startupu TenX, Juliana Hospa. Jego zdaniem Bitcoin może w tym roku kosztować 60 tysięcy dolarów.

Gdy cofniemy się do grudnia 2017 r. Hosp prognozował, że kurs BTC spadnie do pięciu tysięcy dolarów. Co potem? Następnie główna kryptowaluta, ma wręcz dosłownie dolecieć do 60 tysięcy dolarów. W ostatnim z wywiadów dla CNBC podtrzymał swoją prognozę.

Hosp przyznaje, że sama wiara społeczności w nadchodzącą hossę nie wystarczy. Oprócz tego musi zajść „dużych, pozytywnych wydarzeń”. Co jeśli takowych zabranie? Wtedy współtwórca TenX wcale nie zamienia się w niedźwiedzia. Jako typowy byk (giełdowy, nie zodiakalny;-)), uważa on, że nowe ATH na tym poziomie nadal jest możliwe, ale trochę później.

Po ile w końcu będzie BTC?

Na pytanie z tego nagłówka nie odpowie chyba nikt. Prognoza Hospa jest jedną z wielu. Niestety są one niemal tak ekstremalne jak sinusoida wahań kursu kryptowalut. Tom Lee Fundstrat jeszcze nie tak dawno sugerował choćby, że do końca 2022 roku za jednego Bitcoina trzeba będzie zapłacić $125 tysięcy. Za skrajnego pesymistę może uznawać go John McAfee, który w swoich wizjach widzi linię kursu BTC sięgającą ceny 1 miliona dolarów.

Po drugiej stronie frontu stoi np. legenda Wall Street – Warren Buffett, który jest nieprzejednanym przeciwnikiem kryptowalut i wieści ich ostateczny upadek, niezbyt pochlebie wypowiada się też na temat ich zwolenników. Co ciekawe, popiera go człowiek, który powinien być zwolennikiem innowacji. Bill Gates również zachowuje duży sceptycyzm względem przyszłości walut cyfrowych i uważa, że cały rynek technologii Blockchain jest oparty spekulacji.

W każdym razie na dzień dzisiejszy ciężko jest jednoznacznie określić, co dalej z ceną bitcoina i kiedy (i czy) doczekamy się nowego ATH.

Więcej o dalszych prognozach kursu możecie przeczytać TUTAJ

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

Podziel się wpisem

One thought on “Bitcoin będzie kosztował 60 tys. dol. do pół roku?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.