Bitcoin a akcje charytatywne

Co ma wspólnego IBM z BitMarket? Dowiecie się poniżej!

IBM nawiązał współpracę z Global Citizen, organizacją pozarządową zajmującą się walką z ubóstwem. Rynkowy gigant zdecydował się sfinansować nagrodę w konkursie, w którym jego uczestnicy mają stworzyć platformę opartą na blockchainie służącą do zbierania darowizn na cele charytatywne.

Zgodnie z oświadczeniem IBM jednym z wyzwań stojących przed współczesnymi fundacjami jest zagwarantowanie darczyńcom, że przekazane przez nich fundusze zostaną wykorzystywane w sposób efektywny i faktycznie trafiają we właściwe ręce. Pełną jawność funkcjonowania i wydatkowania może zaś zagwarantować blockchain.

Konkurs „Challenge Accepted” stanowi tym samym niemałe wyzwanie dla jego uczestników. Celem jest bowiem zbudowanie platformy opartej ma IBM Blockchain, która umożliwi realizację tego celu. Zwycięski zespół będzie mógł zaprezentować swój produkt na stronie internetowej IBM i na warsztatach z ekspertami IBM, Global Citizen i innych liderów branży, zaś kod zostanie udostępniony innym programistom pracującym nad podobnymi projektami.

Już w zeszłym roku brytyjska platforma Alice ogłosiła, że zaczyna pracę nad platformą charytatywną opartą na blockchainie. Parę dni temu także organizacja charytatywna Bitcoin-only postanowiła przekazać 5104 BTC różnym organizacjom charytatywnym na całym świecie.

Jako Bitmarket.pl także mamy pewien udział w charytatywnym wymiarze kryptowalut. Pamiętajcie, że naszej stronie internetowej możecie wpłacać bitcoiny na wybrane fundacje. Przez parę lat zebrały one dzięki Wam dokładnie 15.54148302 btc.

Jak to działa?

Na naszej stronie znajdziecie listę organizacji charytatywnych przyjmujących darowizny w bitcoinach. Każda ogranizacja posiada własny adres portfela bitcoin, na który przyjmuje darowizny. https://www.bitmarket.pl/charity/

Po wpłacie bitcoinów na adres portfela danej organizacji są one automatycznie sprzedawane na giełdzie BitMarket.pl. Uzyskane w ten sposób złotówki są przelewane na konto bankowe organizacji.

Wypłaty na konto bankowe każdej organizacji odbywają się raz w tygodniu, po uzbieraniu co najmniej 0.01 BTC. Jeśli w portfelu organizacji znajdzie się mniejsza kwota, wypłata zostanie wstrzymana do czasu uzbierania wymaganej kwoty.

Pamiętajcie, że dobro wraca!

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.