Aplikacja Origin do komunikowania się kupujących ze sprzedającymi

Origin Protocol stworzył aplikację do komunikacji typu peer-to-peer zbudowaną na bazie sieci Ethereum.

Projekt napisał w środę we wpisie na swoim blogu, że aplikacja już działa i gwarantuje zaszyfrowany sposób komunikacji między dwiema stronami (np. kupującym a sprzedającym).

Jak to działa?

Technologia działa poprzez wykorzystanie adresów Ethereum użytkowników jako publicznego identyfikatora do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych. Sama treść jest szyfrowana za pomocą prywatnych kluczy użytkowników. W związku z tym, że dane nie będą transmitowane do sieci Ethereum, wysyłanie wiadomości nie spowoduje naliczania opłat „gas”, jakie generowałaby normalna transakcja na blockchainie.

Ponadto, wiadomości będą przechowywane za pomocą Interplanetary File System (IPFS), technologii, która rozpowszechnia dane w sieci komputerów i może łączyć się z informacjami na blockchainie.

Twórcy podkreślają zalety ich systemu tj. zdecentralizowanie, brak opłat, prostotę użycia, szybkość przesyłu informacji, możliwość skorzystania z sądu arbitrażowego (szczegóły poniżej) czy anonimowość. Zespół potwierdza, że będzie pracował nad dalszym ulepszaniem funkcji i dodawaniem nowych.

Sąd arbitrażowy

Aplikacja może pomóc rozwiązać spory między kupującymi i sprzedającymi. Pozwala arbitrowi sporu na audyt historii rozmów po uzyskaniu pozwolenia na to od jednego z jego uczestników. „Wszystko to dzieje się, gdy żaden użytkownik nie ujawnia swoich prywatnych kluczy” – podkreślają autorzy.

Origin oprócz wysyłania wiadomości tekstowych planuje rozszerzyć narzędzie komunikacji typu peer-to-peer do obsługi treści multimedialnych.

Uruchomienie aplikacji było możliwe dzięki zebraniu przez Origin 6 milionów dolarów za pośrednictwem ICO.

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

Foto: Medium

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.