Andreas Antonopoulos: korzystanie z BTC to niszowe hobby lub efekt desperacji

Andreas Antonopoulos był dziś gościem  południowokoreańskiej konferencji Deconomy w Seulu. Przemawiając na wydarzeniu wyjaśnił fundamentalną zmianę dot. bitcoina na arenie światowej.

Najstarsza kryptowaluta jest w pewnym sensie alternatywą do obecnego systemu bankowego opartego na fiatach, ale  „dopiero po opracowaniu następnej generacji przypadków użycia (…) stanie się oczywista dla przeciętnego konsumenta”, powiedział Antonopoulos.

To, co dzisiaj robimy, to próba symulacji istniejącego systemu przy mniejszej liczbie pośredników i centralizacji, tak abyśmy mogli szybko przekroczyć i zacząć robić aplikacje, które są absolutnie niemożliwe przy obecnym scentralizowanym systemie finansowym. Wtedy – i tylko wtedy – Koreańczycy będą potrzebować kryptowalut –dodał.

Dziwne hobby lub efekt desperacji

Antonopoulos podkreślił fakt, że w przeciwieństwie do utopijnych wizji przyszłości, obecne użycie kryptowaluty pozostaje albo niszowym hobby, albo produktem desperacji związanej z działalnością banków.

Obecnie tylko niewielka część globalnych konsumentów korzysta z bitcoinów i jest to logiczne, biorąc pod uwagę to, że technologia ta jest trudna w użyciu, wymaga sporej wiedzy zwłaszcza dot. bezpiecznego przechowywania i zawierania transakcji.

Słynny ewangelista BTC dodaje, że kryptowaluty „są przyjmowane tylko w miejscach, gdzie ból obecnego systemu finansowego jest tak silny, że ludzie są zmuszeni do korzystania z czegoś, co jest trudne do zrozumienia, trudne do zabezpieczenia, z bardzo źle zaprojektowanymi aplikacjami i z bardzo trudnymi sformułowaniami.”

Niemniej jednak bitcoin – ponownie zdaniem Andreasa – jest w stanie wyprzedzić istniejące systemy płatności, takie jak Visa i MasterCard.

„Jesteśmy gotowi osiągnąć dziesięć tysięcy razy większą pojemność”, dodał Antonopoulos.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.