Analitycy: kryptowaluty dadzą zarobić inwestorom za kilka miesiecy

Wielu zastanawia się, co czeka bitcoina i inne kryptowaluty w 2019 r. I nadal nikt nie potrafi jednoznacznie i jasno odpowiedzieć na to pytanie. 

Mike Novogratz i Charles Lee – obaj byczo nastawieni przez 2018 r. – zamilkli. Ich miejsce chcą jednak zająć inni eksperci.

Historia lubi się powtarzać?

Analityk kryptowalut o pseudonimie Galaxy uważa, że dokładnie przeanalizować dotychczasową historię giełdową bitcoina i uważa, że w okresie od 10 do 12 miesięcy rozpocznie się hossa.  Podkreśla, że “jeśli historia się powtórzy, zbliżamy się [teraz] do [okresu] kilku miesięcy akumulacji i nowego cyklu wzrostów, który rozpocznie się pod koniec 2019 r.”

Taki scenariusz byłby niemal bliźniaczy do schematu poprzedniej bańki, gdy kolejno mieliśmy: rok 2013 i bańkę; 2014 r. – spadki; 2015 – nudę i „boczniaka”. Pod koniec 2015 r. kursy zaczęło powoli rosnąć, by lata 2016-2017 stały już pod znakiem hurra-optymizmu i hossy.

Historia lubi się powtarzać? Pamiętajmy, że czasami robi to w sposób ironiczny…

Brexit pomoże?

Pytaniem, na które nikt też nie potrafi udzielić prostej odpowiedzi, jest to, jak zachowają się kryptowaluty w dobie zimnej wojny gospodarczej, która powoli już się rozkręca na linii USA-Chiny. Jak zareagują na ewentualny Brexit? Z jednej strony w 2013 r. w czasie „kryzysu cypryjskiego” bitcoin mocno zyskał. Z drugiej, pod koniec 2018 r. powtórzył z pewnym opóźnieniem spadki na Wall Street. Czy więc szukanie korelacji pomiędzy kursami blockchainowych walut a tradycyjną giełdą lub wydarzeniami politycznymi nie jest ślepą uliczką?

Naturalna kolei rzeczy?

Jeszcze inaczej na sprawę patrzy Scott Galloway, profesor na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA). On z kolei wpisuje rozwój kryptowalut w ogólny trend ekspansji nowych technologii. To ostatnie zjawisko zostało jednak przystopowane w 2018 r. i dotyczyło to też sztucznej inteligencji, drukarek 3D czy VR. Naukowiec podkreśla, że taki jest los nowych rozwiązań na rynkach:

„VR i krypotwaluty idą od złego do gorszego. AI nie może sprostać hype’owi. Druk 3D wznosi się z popiołów.”

Pozostaje więc czekać i obserwować rozwój rynku…

Podziel się wpisem

One thought on “Analitycy: kryptowaluty dadzą zarobić inwestorom za kilka miesiecy

  • 29 maja 2019 at 09:17
    Permalink

    Czyli pokrywa się z tym co mówili w PNT, z lekkim opóźnieniem ale jednak bitcoin pryzniesie niemały zysk.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.