Ameryka sprzedaje swoje bitcoiny

Amerykańska agencja federalna sprzedaje swoje bitcoiny. Ich wartość to prawie 4,3 miliona dolarów. Aukcja dotyczy około 660 bitcoinów, które zostały zdobyte przez służby w wyniku różnych spraw federalnych. Chodzi głównie o sprawy karne, cywilne i administracyjne.

Aukcja jest zaplanowana na 5 listopada. Wzięcie w niej udziału jest uzależnione od zdeponowania 200 000 USD. Drugim warunkiem jest rejestracja tożsamości licytującego w agencji, nie później jednak niż do 31 października.

Licytujemy!

Sama aukcja ma składała się z dwóch części. Do kupna jest sześć bloków po 100 bitcoinów i jeden blok z 60 bitcoinami. Gdy licytujący złożą już swojej oferty nie będą mogli zobaczyć innych ofert swoich konkurentów ani też zmienić własnych propozycji cenowych.

Skąd jednak władze USA mają taką liczbę kryptowalut? Agencja przyznaje, że ​​bitcoiny zostały zabrane m.in. oszustom takim jak Theresa Tetley i Thomas Mario Costanzo. Ta przestępcza para została skazana na więzienie pod zarzutem prania brudnych pieniędzy, do czego wykorzystywała cyfrowych monet.

Inne licytacje

To nie pierwsza tego typu licytacja. W 2016 r. nieco ponad 2 700 BTC trafiło na aukcję organizowaną przez rząd Stanów Zjednoczonych. Kryptowaluty zostały skonfiskowane wcześniej przez amerykańskie władze w wyniku walki z różnymi cyber-przestępcami.

Najgłośniejszą serią aukcji, na których można było kupić bitcoiny, była sprawa licytacji majątku po Silk Road. Sporą ilość btc kupił w 2014 r. inwestor Tim Draper. W aukcjach zakupił za kwotę 24 mln USD aż 40 tys. bitcoinów.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.