Amazon udostępnił pakiet „Amazon Managed Blockchain”

Amazon Web Services (AWS), spółka zależna od giganta handlu detalicznego Amazon, zajmująca się przetwarzaniem danych w chmurze, udostępniła swój pakiet Amazon Managed Blockchain (AMB). 

Produkt ten ma umożliwić klientom skonfigurowanie sieci blockchain w swoich organizacjach i korzysta z otwartych struktur Ethereum i Hyperledger. Firma twierdzi, że AMB ma tak spore możliwości dot. skalowania, że może obsługiwać tysiące czy nawet miliony transakcji.

Eksperci giganta twierdzą też, że usługa blockchain-as-a-service (BaaS) umożliwi firmom szybsze i tańsze tworzenie własnych sieci bloków, ponieważ eliminuje potrzebę „dostarczania sprzętu, instalowania oprogramowania, tworzenia i zarządzania certyfikatami dostępu”.

Rahul Pathak, dyrektor generalny Amazon Managed Blockchain w AWS, powiedział:

„Amazon Managed Blockchain zajmuje się dostarczaniem węzłów, konfigurowaniem sieci, zarządzaniem certyfikatami i bezpieczeństwem oraz skalowaniem sieci”.

Zgodnie z zapowiedziami AWS, głównymi firmami, które wdrożyły na razie AMB, są amerykański gigant komunikacyjny AT&T, globalna firma zajmująca się produkcją żywności i napojów Nestlé oraz Singapore Exchange Limited.

O planach dot. AWS AMB początkowo mówiło już oficjalnie w listopadzie ubiegłego roku omawiając temat wraz z ekspertami z Amazon Quantum Ledger Database (QLDB). QLDB to z kolei baza danych stworzona w celu „zapewnienia przejrzystego, niezmiennego i kryptograficznie weryfikowalnego dziennika transakcji, który jest nadzorowany przez organ centralny”.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.