Aktualizacja sieci Bitcoin Cash / update: 23.11 – wznowienie depozytów

Update 23.11.2018:

Wpłaty oraz wypłaty Bitcoin Cash (BCC) zostały przywrócone. BCC jest łańcuchem Bitcoin ABC, które w zależności od giełdy oznaczane jest jako BCC, BCH lub BCHABC.
Obecnie do zaksięgowania środków będziemy wymagać 20 potwierdzeń w sieci.

Stale monitorujemy zarówno Bitcoin ABC jak i Bitcoin SV jednak w chwili obecnej nie zmieniamy naszego stanowiska z poniższego wpisu w kwestii powstałego forka.

—-

Nadchodząca aktualizacja sieci Bitcoin Cash  może skutkować jej podziałem i powstaniem niezależnych łańcuchów bloków.

Pragniemy zaznaczyć, że BitMarket będzie wspierał oficjalną aktualizację Bitcoin Cash w ramach zaplanowanych aktualizacji, zgodnie z informacjami podanymi na stronie https://www.bitcoincash.org

Aby zapewnić bezpieczeństwo środków BCC przechowywanych na giełdzie, zostaną podjęte poniższe kroki:

  • wpłaty i wypłaty BCC zostaną wstrzymane od 15 listopada od 12:00.
  • handel na rynkach /BCC będzie odbywał się normalnie

Gdy sieć po hard forku zostanie ustabilizowana depozyty i wypłaty zostaną ponownie włączone. Czas ich wznowienia nie jest obecnie znany. Użytkownicy nie powinni dokonywać żadnych depozytów BCC dopóki nie zostanie ogłoszone ich wznowienie.

15 listopada o godzinie 17:40 (czas UNIX  1542300000) zostanie wykonany zapis balansów . W nadchodzących tygodniach BitMarket będzie monitorował powstanie ewentualnego forka, a decyzja o jego wsparciu zostanie podjęta w zależności od dalszego rozwoju sytuacji oraz takich czynników jak stabilność nowo powstałej sieci i bezpieczeństwo udostępnionego portfela. BitMarket nie gwarantuje jakiegokolwiek wsparcia nowej kryptowaluty powstałej w wyniku podziału sieci Bitcoin Cash.

Aby mieć pełną kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi BCC i być pewnym dostępu do ewentualnie nowo powstałej kryptowaluty (forka BCC) należy wypłacić BCC z salda swojego konta na giełdzie BitMarket zanim zostaną wstrzymane depozyty i wypłaty BCC przed forkiem (15 listopada 12:00).

Jednocześnie chcielibyśmy zaznaczyć, iż aktualnie brak jest potwierdzenia, że mające powstać ewentualne łańcuchy będą posiadać mechanizm ochrony zgromadzonych środków, czyli tzw. mechanizm replay protection. Zalecamy ostrożne podejście podczas podejmowanych działań.

Dodatkowo informujemy, iż z racji, że ewentualne podziały łańcucha opierają się na technologii beta, zastrzegamy sobie prawo do dowolnych decyzji odnośnie utrzymania lub zaprzestania utrzymania wsparcia dla określonego forka danych kryptowalut.

 

Podziel się wpisem

7 thoughts on “Aktualizacja sieci Bitcoin Cash / update: 23.11 – wznowienie depozytów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.